III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 r.

Jezus rozwinąwszy księgę, znalazł miejsce, gdzie było napisane: «Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana».

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za bardzo życzliwe, rodzinne przyjecie kapłanów w swoich domach. Ok. 90 % rodzin naszej parafii przyjęło kolędę. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary przy okazji kolędy. 85 rodzin złożyło ofiarę na sprzątanie kościoła parafialnego. Po zakończonej kolędzie wracamy do zwykłego porządku nabożeństw w dni powszednie. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 18.00.
  2. Dziś po Mszy świętej, zbiórka do puszki, na potrzeby Zakonów Klauzurowych.
  3. W środę Nabożeństwo i Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą.
  5. W sobotę po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W piątek po Mszy wieczornej, około godziny 19.00, będziemy rozbierać dekoracje świąteczne. Serdecznie prosimy parafian, o pomoc przy rozbieraniu i wynoszeniu choinek.
  7. W sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego, które w naszej tradycji jest nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 9.00 i 18.00. Raków i Śliwice o 17.00; Kątna o 18.00. Na uroczystą liturgie prosimy przynieść świece.
  8. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w sobotę 2 lutego, od godz. 10.00. ks. Maciej w poniedziałek 4 lutego, od godz. 9.00.
  9. W XIII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, dziewczynki śpiewające w zespole parafialnym DYSONANS: Emila Krzemińska zajęła 1. miejsce, Ola Federowicz – 2. miejsce. Serdecznie gratulujemy.
  10. Za tydzień I niedziela miesiąca z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  11. Kancelaria parafialna czynna w środę, czwartek, piątek od godz. 18.30 do 19.00; W sprawie opłat za groby p. Ewa oczekuje w czwartek o godz. 17.00.
  12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zdzisława Lubelczyka.