II Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2019 r.

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa rzekła do Niego: «Nie mają wina». Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czy jeszcze nie nadeszła godzina moja?» Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie».

1. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”.
  2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
  3. Jutro, przypada Dzień Babci, a we wtorek –  Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana Boga. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć. Wszystkim babciom i dziadkom, z okazji Ich święta, składamy życzenia łaski dobrego zdrowia, radości  i miłości swoich najbliższych.
  4. W dni powszednie Msza św. o godz. 15.00. Kancelaria parafialna czynna w trakcie trwania kolędy w dni powszednie od 14.30 do 15.00; oraz w sobotę pół godziny po Mszy wieczornej. W sprawie opłat za groby p. Ewa oczekuje w czwartek o godz. 17.00.
  5. Wójt gminy Długołęka serdecznie zaprasza wszystkich seniorów, tj. osoby które ukończyły 60 rok życia na Bal Seniora w Brzeziej Łące, który odbędzie się w najbliższy czwartek w godz. 17.00 – 22.00 w Szkole Podstawowej w Brzeziej Łące. Na bal można dojechać darmowym busem zapewnionym przez organizatora. Rozkład jazdy znajduje się w gablotach gminnych i u sołtysów .
  6. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować w niedzielę 27 stycznia 2019 r., zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów.
  7. Przełożeni i klerycy Seminarium Duchownego we Wrocławiu zapraszają męską młodzież licealną i studiującą do udziału w rekolekcjach zamkniętych. Rekolekcje będą odbywać się w dniach 25 – 27 stycznia 2019 r. we Wrocławiu. Te trzy dni skupienia mogą stać się okazją do wyciszenia i otwarcia na głos Pana Boga.
  8. W dniach 26-27 stycznia odbędą się IV Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne we Wrocławiu w sali przy Hali Stulecia. Słowo Boże będzie głoszone przez charyzmatycznych kapłanów z Brazylii. Więcej informacji na stronie karmelicibosi.pl.
  9. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców:
    • niedziela od 14.00: ul. Truskawkowa, ul. Słoneczna; ul. Szkolna, ul. Krótka
    • poniedziałek od 16.00: ul. Olchowa, ul. Kręta; ul. Spokojna, ul. Wrocławska od nr 3 do nr 14
    • wtorek od 16.00: ul. Jesionowa, ul. Brzozowa; ul. Wrocławska od nr 15 do końca tylko numery nieparzyste
    • środa od 16.00: ul. Leśna, ul. Kasztanowa, ul. Ogrodowa; ul. Wrocławska od nr 24 do końca tylko numery parzyste.
    • W czwartek i piątek możliwość kolędy dodatkowej. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.