Chór parafialny “Te Deum”

Chór parafialny Te Deum powstał w marcu 2017 roku, w celu włączania się w oprawę liturgii Mszy świętych w naszym kościele.

Kiedy śpiewamy w najbliższym czasie?

• 26.11.2023 – niedziela – godz. 18 – Msza Święta – kościół parafialny
  • 6.12.2023 – środa – godz. 18 – Msza Święta – Odpust parafialny w kościele parafialnym
  • 8.12.2023 – piątek – godz. 18 – Msza Święta i od razu po Mszy – nabożeństwo z modlitwą Akatystem ku czci Bogurodzicy

Naszym pierwszym opiekunem muzycznym była pani Alina Tomaszewska, pracująca do lata 2018 w naszej parafii jako organista. Pod Jej kierownictwem nabieraliśmy
doświadczenia i wrażliwości muzycznej.

Następnie dyrygentem chóru została p. Teresa Klimowicz – która zastąpiła p. Alinę również przy organach.

Obecnie (od marca 2020 roku), chórem opiekuje się p. Katarzyna Kordyjak.

Większość utworów, których się uczymy, to pieśni w opracowaniach wielogłosowych.

Bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby razem z nami śpiewem chwalić Pana!
Próby odbywają się w poniedziałki i w środy w sali na plebanii (a czasem w kościele) – rozpoczynają się około godz. 18.45 (czasem nieco wcześniej – zawsze po Mszy Świętej). Nie wymagamy znajomości nut.
Niezdecydowanym przypominamy, że “kto dobrze śpiewa, podwójnie się modli” (św. Augustyn).

Poniżej zamieszczamy kilka archiwalnych (bo z 2018 roku) zdjęć z próby chóru.