Chór parafialny „Te Deum”

Chór parafialny Te Deum powstał w marcu 2017 roku, w celu włączania się w oprawę liturgii Mszy świętych w naszym kościele.

Za sobą mamy także pierwszy koncert, który odbył się 21. stycznia 2018 roku – wraz z zespołem młodzieżowym zaprezentowaliśmy nasze piękne, polskie kolędy.

Naszym opiekunem muzycznym jest pani Alina Tomaszewska, pracująca w naszej parafii jako organista. Pod Jej kierownictwem nabieramy
doświadczenia i wrażliwości muzycznej.

Większość utworów, których się uczymy, to pieśni w opracowaniach wielogłosowych (spis przećwiczonych pieśni jest TUTAJ). Obecnie przygotowujemy się do koncertu, który odbędzie się w niedzielę 24 czerwca, po Mszy o 12.

Bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby razem z nami śpiewem chwalić Pana!
Próby odbywają się w poniedziałki w sali na plebanii – rozpoczynają się o godz. 19.30. Nie wymagamy znajomości nut.
Niezdecydowanym przypominamy, że „kto dobrze śpiewa, podwójnie się modli” (św. Augustyn).

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z próby chóru.