XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 listopada 2018 r.

Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec».

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18.00, a następnie Msza święta.
  2. Pani Ewa w sprawie opłat za groby oczekuje w czwartek o godz. 17.00. Kancelaria parafialna czynna w środę, czwartek, piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  3. W czwartek, wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię Kościoła, życzymy obfitości łask Bożych p. Teresie – organistce, chórowi parafialnemu i zespołowi młodzieżowemu.
  4. Rodziców dzieci I Komunijnych, jak również innych rodziców, zapraszamy na spotkanie w piątek 23 listopada o godz. 19.00 do sali parafialnej. Temat spotkania: „Dialog w rodzinie”. Spotkanie prowadzi ks. Mirosław Maliński, duszpasterz akademicki z Wrocławia.
  5. W zakrystii i kancelarii, możemy zamawiać intencje mszalne na rok 2018 i 2019.
  6. Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Naszymi ofiarami na tacę wspierać będziemy budowę nowych kościołów w naszej archidiecezji. Za dwa tygodnie rozpoczniemy adwent.
  7. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny.
  8. W minionym tygodniu zmarli:
    • śp. Zygmunt Haba
    • śp. Kazimiera Bednarska

KALENDARZ LITURGICZNY

• 20 listopada (wtorek) – św. Rafała Kalinowskiego (wspomnienie)
  • 21 listopada (środa) – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
  • 22 listopada (czwartek) – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy