XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 listopada 2018 r.

Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała na swe utrzymanie».

1. Podczas każdej Mszy św. modlimy się w intencji Ojczyzny dziękując za dar wolności, i za tych wszystkich ludzi, którzy swoje życie oddali na jej służbę. Prosimy Boga przez przyczynę Maryi o umiejętność i gotowość wspólnego budowania przez nas samych i przez cały Kościół w Polsce jej przyszłości.
  2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy do świetlicy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, połączone z wykładem p. prof. Pawła Gajewczyka, wystąpią również Klub Seniora, Chór parafialny oraz osoby indywidualne.
  3. Kończymy nabożeństwa wypominkowe za zmarłych. Karty wypominkowe, które jeszcze zostaną złożone, będą dołączone do intencji Mszy św. w środę w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W kościele w Długołęce o godz. 16.30, odbędzie się koncert zespołu Lumen i Chóru Basilica Cantas z okazji Święta Niepodległości.
  5. Pani Ewa w sprawie opłat za groby oczekuje w czwartek o godz. 17.00. Kancelaria parafialna czynna w środę, czwartek, piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  6. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, za tydzień, na Mszy świętej o godz. 12.00.
  7. Rodziców dzieci I Komunijnych, jak również innych rodziców, zapraszamy na spotkanie w piątek 23 listopada o godz. 19.00 do sali parafialnej. Temat spotkania: „Dialog w rodzinie”. Spotkanie prowadzi ks. Mirosław Maliński, duszpasterz akademicki z Wrocławia.
  8. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Nowe Życie cały numer poświęcony jest tematowi Niepodległości.

KALENDARZ LITURGICZNY

• 12 listopada (poniedziałek) – św. Jozafata meczennika
  • 13 listopada (wtorek) – świętych Męczenników Polskich
  • 16 listopada (piątek) rocznica poświęcenia Wrocławskiej Katedry Metropolitalnej.
  • 17 listpada (sobota) – św. Elżbiety