XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 listopada 2018 r.

Jezus powiedział: «Pierwsze jest: „Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz jest jedynym Panem. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą”. Drugie jest to: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”.

 1.  Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św.
 2. Nabożeństwa wypominkowe w kościele parafialnym rozpoczynają się o godz. 18.00 połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie jest Msza święta. Szczegółowy program jest na stronie internetowej i w gablocie.
 3. Do 8 listopada włącznie każdy wierny każdego z tych dni może skorzystać z daru odpustu zupełnego w intencji zmarłych. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych i modlitwą w intencjach Ojca św. (np. Zdrowaś Mario).
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania wg następującego porządku: w środę III klasa Gimnazjum godz. 19.00; w czwartek VIII klasa SP godz. 19.00.
 5. Pani Ewa w sprawie opłat za groby oczekuje we wtorek o godz. 18.30. Kancelaria parafialna czynna w środę, czwartek, piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
 6. Za tydzień 11 listopada Msza święta w intencji Ojczyzny z okazji 100-lecia niepodległości o godz. 12.00. Z inicjatywy p. Sołtys rozdanych będzie dzisiaj 100 flag. Wywieśmy je na naszych domach. 11 listopada o godz. 16.00 zapraszamy do świetlicy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, połączone z wykładem p. prof. Pawła Gajewczyka, wystąpią również Klub Seniora oraz osoby indywidualne.
 7. W kościele w Długołęce 11 listopada o godz. 16.30, odbędzie się koncert zespołu Lumen i Chóru Basilica Cantas z okazji Święta Niepodległości.
 8. Bóg zapłać za ofiary na pomoc dla chrześcijan prześladowanych w Pakistanie. Zebrano 530 zł.
 9. Bóg zapłać wszystkim angażującym się w porządki na cmentarzu i przygotowanie Uroczystości Wszystkich Świętych. Bóg zapłać p. Emilowi Haba za wykonanie tablicy kamiennej do dekoracji w kościele.
 10. Bóg zapłać za ofiary na parafialny fundusz remontowy Brzezia Łąka-Dębno 1520 zł. Ofiary od mieszkańców Rakowa są przeznaczone na remont kaplicy w Rakowie.
 11. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Nowe Życie cały numer poświecony jest tematowi Niepodległości.

KALENDARZ LITURGICZNY
– 9 listopada (piątek) – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto)
– 10 listopada (sobota) – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła (wspomnienie)