Ogłoszenia parafialne – 07 października 2018r.

W domu uczniowie raz jeszcze pytali Go o to. Powiedział im: «Kto oddala swoją żonę, a bierze inną, popełnia względem niej cudzołóstwo. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo».

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego. Solenizantom składamy najlepsze życzenia.
 2. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Zachęceni Jej wezwaniem, zapraszamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych pół godziny przed Mszą świętą.
 3. Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. W najbliższą niedzielę:
  • Przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski, a naszymi ofiarami do puszek po Mszy św. fundować będziemy stypendia dla zdolnej młodzieży.
  • W tym dniu przypada również Dzień Edukacji Narodowej. Modlić się będziemy za wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.
  • Poświecenie Różańców dla Dzieci I Komunijnych na Mszy świętej o godz. 12.00.
 5. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy, w najbliższą sobotę. Zapisy na autobus do Wrocławia i powrót z Trzebnicy u księży. Wyjazd autobusu do Wrocławia o godz. 5.30 z parkingu przy sklepie SAGA.
 6. Parafia organizuje Pielgrzymkę autokarową do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu dnia 20 października 2018. Koszt autobusu przy komplecie osób 30 złotych. W programie konferencja o św. Józefie, Msza święta, poczęstunek, nawiedzenie katedry kaliskiej pw. św. Mikołaja. Wyjazd autobusu o godz. 7.30 z przed plebani.
 7. Zapraszamy na VI Bal  Wszystkich Świętych który  odbędzie się 20 października (sobota) w szkole w Brzeziej Łące. Część I dla dzieci ze szkoły podstawowej kl. 0 – 5 od godz. 13.00-16.00. Część II dla klas 6-8 SP, młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej od godz. 17.00-20.30. Tegoroczny bal odbędzie się pod hasłem „Śladami św. Józefa”. Bal stanowi zachętę do radosnego świętowania zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych poprzez dobrą zabawę, muzykę i  taniec. Stanowi  on również alternatywę dla zabaw Halloween. Szczegóły i zapisy do 18 października u p. katechety Pawła Masternaka. Zwracamy się również z prośbą o wsparcie finansowe i materialne (np. ciasta) Balu, gdyż chcemy aby impreza ta pozostała darmowa.
 8. Wszystkim którzy wczoraj porządkowali teren przy cmentarzu bardzo dziękuję za poświęcony czas i ciężki sprzęt.
 9. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Nowe Życie
 10. POŻEGNANIE w minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Wiesławę Zarzycką. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
  • Dawid Gołdyn zam. Ząbkowice Śląskie – Patrycja Tomaszewska zam. Raków Zapowiedź III