Ogłoszenia parafialne – 14 października 2018r.

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Teresę od Jezusa; we wtorek uroczystość św. Jadwigi; w środę św. Ignacego; w czwartek święto św. Łukasza;  w sobotę św. Jana Kantego. Solenizantom składamy najlepsze życzenia.

  1. Dziś w Dzień Papieski naszymi ofiarami do puszek wspieramy uzdolnioną młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Zachęcamy do codziennego, wspólnego rozważania tajemnic różańcowych pół godziny przed Mszą świętą; o 16.30 kościoły filialne, o 17.30 kościół parafialny
  3. Pani Ewa w sprawie opłat za groby oczekuje we wtorek o godz. 18.30. Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Wyjazd zapisanych osób na Pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w najbliższą sobotę 2018, o godz. 7.30 z przed plebani.
  5. Zapraszamy na VI Bal Wszystkich Świętych który  odbędzie się w najbliższą sobotę w szkole w Brzeziej Łące. Część I dla dzieci ze szkoły podstawowej kl. 0 – 5 od godz. 13.00-16.00. Część II dla klas 6-8 SP, młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej od godz. 17.00-20.30. Tegoroczny bal odbędzie się pod hasłem „Śladami św. Józefa”. Bal stanowi zachętę do radosnego świętowania zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych poprzez dobrą zabawę, muzykę i  Stanowi  on również alternatywę dla zabaw Halloween. Szczegóły i zapisy do 18 października u p. katechety Pawła Masternaka. Zwracamy się również z prośbą o wsparcie finansowe i materialne (np. ciasta) Balu, gdyż chcemy aby impreza ta pozostała darmowa.
  6. Zapraszamy chętnych do zespołu młodzieżowego; próba w piątek godz.. 17.30; oraz do chóru parafialnego; próba w piątek o godz. 18.30
  7. Urząd Gminy w Długołęce informuje, iż uległy zmianie granice obwodów głosowania w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 21 października 2018 r. Mieszkańcy Pietrzykowic głosują w siedzibie obwodowej komisji wyborczej nr 3, zlokalizowanej w Szkole Podstawowej w Brzeziej Łące.
  8. Przy wyjściu z kościoła można pobrać kartki wypominkowe. Prosimy o wpisywanie nazwisk drukowanymi literami, a także wpisać miejscowość i ulicę ofiarodawcy.
  9. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Nowe Życie