Ogłoszenia parafialne – 02 września 2018r.

Przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: «Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz to, co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym».

 1. W naszej parafii witamy nowego wikariusza ks. Macieja Zacharczuka. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w posłudze kapłańskiej.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w środę św. Matki Teresy z Kalkuty, w sobotę Narodzenia NMP.
 3. W imię Boże rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek o godz. 8.00. Poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych w niedzielę 9 września na Mszy świętej o godz. 12.00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane w każdą środę. Z tej okazji został zakupiony stosowny obraz.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca; modlimy się o nowe powołania kapłańskie i I piątek miesiąca; wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 6. Osoby które chcą działać w Radzie Parafialnej zapraszamy na spotkanie w piątek 7 września o godz. 19.00.
 7. Wszystkich ministrantów i lektorki, a także kandydatów na ministrantów zapraszamy na Mszę świętą w piątek o godz. 18.00, a następnie na zbiórkę.
 8. Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy św. wieczornej.
 9. Bóg zapłać za ugoszczenie kleryków pielgrzymujących z Wrocławia na Jasną Górę.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy na Czuwanie naszej Archidiecezji na Jasnej Górze w dniach 21 i 22 września. Koszt i szczegółowy program zostanie podany za tydzień.
 11. Mieszkańcy Śliwic zapraszają wszystkich Parafian na Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbędzie się 8 września obok świetlicy wiejskiej w Śliwicach : dla dzieci od godz. 15.00 , dla dorosłych od godz. 17.00 do 24.00. Dla dzieci przewidziano dmuchane place zabaw, ufundowane przez sponsorów. Pieczone i gotowane ziemniaki gratis.
 12. Polecamy prasę katolicką: Nowe Życie, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Opiece Maryi polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.
 13. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Emil Brocki zam. Wrocław oraz Katarzyna UZAREWICZ zam. Wrocław Zapowiedź II.
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Jan OPERACZ z Brzeziej Łąki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

INTENCJE