Ogłoszenia parafialne – 26 sierpnia 2018r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 26 sierpnia 2018 r.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w poniedziałek św. Monikę, we wtorek św. Augustyna, w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę bł. Bronisławę.
 2. Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy św. wieczornej.
 3. W czwartek przez naszą parafię będzie przechodziła 46 Piesza Pielgrzymka Kleryków z Wrocławia na Jasną Górę. Zatrzymają się na modlitwę i poczęstunek.
 4. W najbliższą sobotę 1 września od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i osoby starsze z posługą duszpasterską.
 5. Sołtys i Rada Sołecka zaprasza na Dożynki Wiejskie w Brzeziej Łące w najbliższą sobotę. Dziękczynienie za plony rozpocznie się Mszą świętą o godz. 15.00 na Boisku przy świetlicy.
 6. W sobotę, 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy modlić się o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. wieczornej.
 8. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli powracamy do stałej godziny Mszy świętej w niedzielę o godz. 18.00.
 9. Dziś odbywają się Dożynki Gminne na boisku sportowym w Godzieszowej. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
 10. Mieszkańcy Śliwic zapraszają wszystkich Parafian na Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbędzie się 08.09.2018r obok świetlicy wiejskiej w Śliwicach : dla dzieci od godz. 15.00 , dla dorosłych od godz. 17.00 do 24.00. Dla dzieci przewidziano dmuchane place zabaw, ufundowane przez sponsorów. Pieczone i gotowane ziemniaki gratis.
 11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
  • Emil Brocki zam. Wrocław oraz Katarzyna UZAREWICZ zam. Wrocław Zapowiedź I

 

INTENCJE