Ogłoszenia parafialne – 29 lipca 2018r.

Niedziela XVII tygodnia okresu zwykłego 29 lipca 2018 r.

 Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił i z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał.

 1. Wakacyjny porządek Mszy św.: do końca sierpnia, nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 18.00.
 2. Od południa 1 sierpnia /środa/, do północy 2 sierpnia /czwartek/, w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli. Warunki: Spowiedź i Komunia święta, nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. Zdrowaś Maryjo. Ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego. Jeśli brak tego rodzaju dyspozycji – odpust będzie cząstkowy.
 3. Kancelaria parafialna czynna w czwartek w godz. 18.30 do 19.00.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek; I piątek; I sobota miesiąca; okazja do spowiedzi przed Mszą świętą. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Zapraszamy do uczestnictwa w 38 Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej, w dniach 2-10 sierpnia 2018 r. Informacje i zapisy dla idących i duchowych pielgrzymów u ks. Proboszcza.
 6. Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do organizacji pikniku parafialnego. Nie sposób jest wymienić wszystkich, ale szczególnie dziękujemy firmie AMBER, firmie SAGA Krzysztof Zając, p. Masternakowi, wielu parafianom z różnych miejscowości naszej parafii za różnorodną pomoc. Wszystkim biorącym udział w pikniku za miłą atmosferę. Uzyskano kwotę 15 575 zł, która została przekazana na remont kaplicy w Kątnej.
 7. Bóg zapłać za ofiary na misje z okazji poświecenia pojazdów. Zebrano kwotę 209 zł.
 8. W dniu przekazania parafii tj. 1 lipca 2018r. parafia nie ma żadnych zobowiązań finansowych wobec instytucji kościelnych, państwowych, firm, czy osób prywatnych.
 9. Zwracamy się do wszystkich Parafian, którzy nie uregulowali zadeklarowanej opłaty 40zł raz w roku na sprzątanie kościoła o pomoc w tej sprawie. Z góry za zrozumienie dziękujemy.
 10. Na stoliku z tyłu kościoła wyłożony jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego, Nowego Życia. Zapraszam do czytelnictwa prasy.
 11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
  • Mateusz DUZIAK zam. Szczaniec oraz Katarzyna OPAŁKA zam. Kątna Zapowiedź III

INTENCJE