Ogłoszenia parafialne – 24 czerwca 2018r.

XII Niedziela Zwykła. Narodzenie św. Jana Chrzciciela 24 czerwca 2018

1. Świętujemy 12 Niedzielę Zwykłą, Narodzenie św. Jana Chrzciciela. Porządek Mszy św. normalny. Bezpośrednio po Mszy św. o 12,00 odbędzie się koncert wakacyjny. Wystąpią: chór parafialny Te Deum, zespół dziecięco-młodzieżowy Dysonans oraz soliści. Zapraszamy od g. 14,00 do północy na organizowane przez Wójta Gminy Długołęka „XVII Dni Gminy Długołęka”. W programie pokazy: „Niepodległa – podróż w czasie i przestrzeni”, pokaz pirotechniczny, park rozrywki dla dzieci, koncert coverów Anny Jantar (g. 16,00); koncert zespołu Pectus (18,00). Serdecznie zapraszamy.
  2. Najważniejszym dniem tygodnia jest piątek 29 czerwca – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Po raz ostatni aż do września będą wówczas Msze św. w tygodniu w kaplicach filialnych. Msze św. o 16,00 w Śliwicach; o 17,00 w Rakowie; o 18,00 w Kątnej i o 19,00 w kościele. 15 minut przed Mszą św. okazja do spowiedzi na początku wakacji. W kościele parafialnym okazja do spowiedzi codziennie 10 minut przed Mszą św.
  3. Odchodzący ksiądz proboszcz Jerzy Żytowiecki  dziękuje bardzo serdecznie WSZYSTKIM PARAFIANOM za pomoc i współpracę przez 7 lat i 4 miesiące duszpasterzowania w parafii p.w. Św. Mikołaja w Brzeziej Łące.  Przeprasza za błędy i niedoskonałości i prosi o modlitwę na posługę w parafii Św. Bonifacego we Wrocławiu. Powitanie nowego proboszcza księdza Tomasza Płukarskiego nastąpi w niedzielę 1 lipca na filiach, a w kościele parafialnym o 7,30 przez Róże Różańcowe oraz o 12,00 przez Radę Parafialną.
  4. Ostatni dyżur księdza proboszcza w kancelarii parafialnej będzie w czwartek 28 czerwca po Mszy św. o 18,00 t.j. ok. 18,45. Można umówić się telefonicznie.
  5. W piątek w południe zatrzyma się przy szkole pielgrzymka rowerowa ok. 150 osób z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Można się dołączyć do poczęstunku albo przekazać na kartce intencje do modlitwy na Jasnej Górze – serdecznie zapraszamy.
  6. W najbliższą sobotę 30 czerwca odbędzie się kolejna edycja biegu pod hasłem „Polska biega w Brzeziej Łące” na Orliku o g. 15,00. Organizatorzy zapewniają dobra atmosferę, nagrody i poczęstunek.
  7. Sołtys, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy Śliwic zapraszają wszystkich Parafian na festyn z okazji 17-stych Dni Śliwic – SIEMA WAKACJE, który odbędzie się na terenie przy świetlicy wiejskiej 30.06.2018r – sobota ; dla dzieci od godz. 17, dla dorosłych od godz. 19, zabawa. przygotowano wiele atrakcji i smakołyków, dla dzieci dmuchany plac zabaw, wstęp wolny.
  8. Również w sobotę 30 czerwca przejedzie ok. 10,40 przez KĄTNĄ Trzecia Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska i zatrzyma się ok. 30 minut przy dawnej szkole, dziś świetlicy – ok. 80 osób. Można wówczas podać na kartkach intencje, które pielgrzymi zaniosą jako modlitwę przed obrazem Pani Jasnogórskiej. W imieniu Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego mieszkańcom za gościnę dziękujemy, zachęcamy do składania intencji.
  9. Bardzo gorąco dziękujemy za kolejne zbiórki ofiar po rodzinach naszej parafii na remont kaplicy w Kątnej: z Brzeziej Łąki Debno 250 zł; z Brzeziej Łąki, ul. Wrocławska prawa strona i przyległe 950zł: z Mydlic 620 zł; ze Śliwic 3050 zł. Ofiarodawcom – wielkie Bóg zapłać.
  10. Już dzisiaj zapowiadamy w poniedziałek 2 lipca br. przypadającą na naszą parafię adorację wieczystą. Porządek podamy w przyszłą niedzielę.
  11. ZAPOWIEDZI : Michał KOPCZYŃSKI, ur. 17 II 1994r. zam. Brzezia Łąka ORAZ Agnieszka Ewa PALA, ur. 2 XI 1997r. , zam. Bystrzyca Oławska. Zapowiedź II. Piotr Leszek JAROSZ, ur. 18 VII 1983r. zam. Pietrzykowice ORAZ Ewa Maria KOPKA, ur. 18 X 1989r. , zam. Pietrzykowice. Zapowiedź I.

INTENCJE