Ogłoszenia parafialne – 17 czerwca 2018r.

XI Niedziela Zwykła 17 czerwca 2018

1. Świętujemy 11 Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy św. normalny.
  2. W poniedziałek 18 czerwca przypada 68 rocznica święceń kapłańskich J.Em. Księdza Henryka Kardynała Gulbinowicza. Polecamy Waszym modlitwom, Drodzy parafianie i Goście, Osobę Arcypasterza Seniora.
  3. We wtorek z kolei Kościół w Polsce obchodzi Dzień Uchodźcy. Również prosimy o taka modlitwę. Moc modlitwy jest ogromna.
  4. W czwartek,  we wspomnienie św. Alojzego Gonzagi o g. 17,00 Msza św. z nabożeństwem czerwcowym w Śliwicach; o 18,00 w kościele parafialnym i ok. 18,45 będzie czynna KANCELARIA PARAFIALNA. Serdecznie zapraszamy. Można też umówić się telefonicznie.
  5. W piątek o g. 17,00 Msza św. z nabożeństwem w Kątnej, a po Mszy św. i nabożeństwie w kościele tj. ok. 18,45 kolejna RADA PARAFIALNA. Bardzo prosimy o 100% obecności.
  6. W przyszłą niedzielę 24 czerwca br. przypada też Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej. W tym dniu przypada 56 rocznica święceń kapłańskich J.E. Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego. Prosimy wówczas o modlitwę za Osobę Arcybiskupa Seniora.
  7. Z racji objęcia 1 lipca br. parafii p.w. Św. Bonifacego we Wrocławiu, ksiądz proboszcz pragnie na każdej Mszy św. po chrześcijańsku pożegnać się z wszystkimi parafianami. W sposób szczególny będzie to na Mszy św. o 12,00, bowiem bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się koncert wakacyjny. Wystąpią: chór parafialny Te Deum, zespół dziecięco-młodzieżowy Dysonans oraz soliści.
  8. Natomiast w kolejną niedzielę 1 lipca br. odbędzie się uroczyste powitanie nowego księdza proboszcza, szczególnie uroczyste na Mszy św. o 12,00. Dlatego w piątek 22 czerwca po Mszy św. o 18,00 odbędzie się Rada Parafialna, abyśmy mogli w dniu 24 czerwca coś więcej ogłosić. Ks. Mgr Tomasz Płukarski, nowy ksiądz proboszcz, urodzony w 1974, jest zastępcą Głównego Przewodnika Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, był ostatnie 5 lat proboszczem koło Namysłowa w parafii Szymonków, a wcześniej pracował m.in. w Oleśnicy. Prosimy o modlitwę w jego intencji.
  9. Sołtys, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy Śliwic zapraszają wszystkich Parafian na festyn z okazji 17-stych Dni Śliwic – SIEMA WAKACJE, który odbędzie się na terenie przy świetlicy wiejskiej 30.06.2018r – sobota ; dla dzieci od godz. 17, dla dorosłych od godz. 19, zabawa. przygotowano wiele atrakcji i smakołyków, dla dzieci dmuchany plac zabaw, wstęp wolny.
  10. Bardzo gorąco dziękujemy za kolejne zbiórki ofiar po rodzinach naszej parafii na remont kaplicy w Kątnej: z Bielawy 4655zł; z Kątnej 3100zł; z Oleśniczki 3160 zł. Ofiarodawcom niech dobry Bóg wynagrodzi. Bóg zapłać.
  11. Wójt Gminy Długołęka serdecznie zaprasza mieszkańców na „XVII Dni Gminy Długołeka”, w przyszłą niedzielę 24 czerwca w parku w Szczodrem, od godz. 14,00 do północy. W programie pokazy: „Niepodległa – podróż w czasie i przestrzeni”, pokaz pirotechniczny, park rozrywki dla dzieci, koncert coverów Anny Jantar (g. 16,00); koncert zespołu Pectus (18,00). Serdecznie zapraszamy.
  12. ZAPOWIEDZI : Michał KOPCZYŃSKI, ur. 17 II 1994r. zam. Brzezia Łąka ORAZ Agnieszka Ewa PALA, ur. 2 XI 1997r. , zam. Bystrzyca Oławska. Zapowiedź I.
  13. Msze św. na KONIEC ROKU SZKOLNEGO w piątek 22 czerwca br.
    • o 8,00 – klasy od 0 do 3 Szkoły Podstawowej
    • o 9,30 – klasy od 4 do 7 Szkoły Podstawowej plus Gimnazjum. Serdecznie zapraszamy.

INTENCJE