Ogłoszenia parafialne – 10 czerwca 2018r.

X Niedziela Zwykła 10 czerwca 2018

1. Świętujemy 10 Niedzielę Zwykłą. Gościmy u nas Księdza Neoprezbitera Mgr Inż. Dariusza ZYŚK. Na końcu każdej Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Życzymy obfitości Bożych darów na całe jego kapłaństwo.
  2. Dnia 1 czerwca 2018r. J.E. Ksiądz Arcybiskup Józef KUPNY, Metropolita Wrocławski mianował Ks. Dra Jerzego Żytowieckiego proboszczem parafii p.w. Św. Bonifacego we Wrocławiu. Natomiast we wtorek 5 czerwca zadzwonił Ks. Mgr Tomasz Płukarski, że został mianowany proboszczem parafii p.w. Św. Mikołaja w Brzeziej Łące. Nowy ksiądz proboszcz, urodzony w 1974, jest zastępcą Głównego Przewodnika Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, był ostatnie 5 lat proboszczem koło Namysłowa w parafii Szymonków, a wcześniej pracował m.in. w Oleśnicy. Objęcie nowych parafii nastąpi 1 lipca. Więcej informacji za tydzień. Nie znamy natomiast nazwiska nowego wikariusza, gdyż zmiany te są od kilku lat końcem sierpnia. Prosimy o serdeczną modlitwę za wszystkich wymienionych kapłanów.
  3. Msze święte w tygodniu w kościele parafialnym są o 18,00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Ponadto o 17,00 Msza św. z nabożeństwem w czwartek w Śliwicach, a w piątek w Kątnej. DO KANCELARII zapraszamy w środę po Mszy św. tj. ok. 18,45. Zawsze można umówić się telefonicznie. Ksiądz Tomasz będzie niedostępny do czwartku z racji wyjazdu ze szkoły.
  4. W sobotę 16 czerwca br. przypada 5 rocznica ingresu i przyjęcia posłannictwa w naszej archidiecezji przez Księdza Abpa Józefa Kupnego, Metropolitę Wrocławskiego. Na Mszy św. dziękczynnej o 11,00 w Katedrze odbędzie się też promocja lektorska po rocznym kursie. Przyjmie ja również nasz ministrant Paweł Cholewa. Serdecznie rodzinie gratulujemy. Prosimy w tym dniu o modlitwę za naszego arcypasterza.
  5. W tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Barnaby, apostoła; w środę św. Antoniego z Padwy i w czwartek Bł. bpa męczennika Michała Kozala.
  6. W sobotę 30 czerwca przejedzie ok. 10,40 przez KĄTNĄ Trzecia Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska i zatrzyma się ok. 30 minut przy dawnej szkole, dziś świetlicy – ok. 80 osób. Można wówczas podać na kartkach intencje, które pielgrzymi zaniosą jako modlitwę przed obrazem Pani Jasnogórskiej. W imieniu swoim i Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego mieszkańcom za gościnę dziękujemy, a wszystkich zachęcamy do składania intencji.
  7. Zapisy na 38 Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską od 2 do 10 sierpnia br.: w parafii od 1 do końca lipca; w Duszpasterstwie „Wawrzyny”, Wrocław ul. Bujwida 51 jeszcze 1 sierpnia od 11,00 do 17,00. Pozostałe informacje są w gablotach kościoła i kaplic.
  8. Rozpoczęły się zapisy na tegoroczne rekolekcje dla małżeństw, które ponownie poprowadzi o.John Bashobora. W tym roku odbędą się one w dniach 14-17 czerwca 2018 we Wrocławiu, Informacje i zapisy tylko na stronie www.rdm.jezusnastadionie.pl.

INTENCJE