Ogłoszenia parafialne – 03 czerwca 2018r.

IX Niedziela Zwykła 3 VI 2018

1. Obchodzimy 9 Niedzielę Zwykłą. Na zakończenie każdej Mszy św. adoracja z racji I Niedzieli Miesiąca. Po Mszy św. o 7,30 zmiana tajemnic Różąńca św.; w kaplicach filialnych według miejscowych zwyczajów. Po Mszy św. o 9,00 zebranie w Kątnej w sprawie remontu kaplicy. O 18,00 Msza św. i na zakończenie nabożeństwo czerwcowe z procesją. Od Uroczystości Bożego Ciała do najbliższego czwartku codziennie po Mszy św. o 18,00 wyrusza procesja teoforyczna z Najśw. Sakramentem wokół kościoła. Dzieci I-Komunijne i Rocznicowe są zaproszone do udziału w strojach komunijnych, członkowie Żywego Różańca ze świecami, a małe dzieci z koszyczkami doi sypania kwiatów. Gdyby były burze to procesja będzie w kościele. DZIŚ 3 czerwca w Parku w Szczodrem od 14,00 do 19,00 JEST Gminny Dzień Rodziny.
  2. W czwartek wypada I- czwartek miesiąca. Zgodnie z tradycją jest to okazja do spowiedzi o g. 16,30 dla korzystających z kaplicy w Rakowie i Śliwicach. Po zakończonej spowiedzi Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.
  3. Również w czwartek po nabożeństwie ok. 18,45 będzie czynna KANCELARIA PARAFIALNA, zaświadczenia i inne druki; o 19,15 nauka przed chrztem, a na zakończenie sprawy indywidualne związane z sakramentem chrztu św. Można umówić się telefonicznie.
  4. W piątek 8 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. z kolei w kaplicy w Kątnej o 17,00, potem nabożeństwo. W kościele parafialnym tradycyjnie Msza św. o 18,00, a potem nabożeństwo.
  5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Już wieczorem o 17,00 w Śliwicach, o 18,00 w Brzeziej Łące odbędą się prymicje Księdza Neoprezbitera Mgr Inż. Dariusza ZYŚK.
  6. W niedzielę 10 czerwca br. porządek normalny. Na wszystkich Mszach św. Ksiądz Neoprezbiter udzieli papieskiego błogosławieństwa, po Mszy św. o 18,00 poprowadzi nabożeństwo czerwcowe. Składka ze wszystkich Mszy św. z tej niedzieli przeznaczona będzie dla prymicjanta za jego zaangażowanie w naszej parafii w minionych latach. Ksiądz Dariusz Zyśk rozpocznie swoją przygodę kapłańską jako wikariusz w ponad 7‑tysięcznej parafii w Lewinie Brzeskim. Serdecznie na prymicje u nas zapraszamy.
  7. Przypominamy, że 9 czerwca od 11,00 do 15,00 w szkole w Brzeziej Łące odbędzie się FESTYN RODZINNY oraz taki sam festyn przy świetlicy w Kątnej od g. 17,00 w dniach od 9 do 10 czerwca włącznie. Bardzo serdecznie do tych spotkań integracyjnych zachęcamy.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła paniom Danucie Kłosowskiej i Magdalenie Pindral. Za porozumieniem stron na razie obowiązki podjęła pani Danuta Gac z Rady Parafialnej wraz z córką. Równocześnie prosimy rodziny, które jeszcze nie złożyły ofiary minimum 40 zł rocznie, aby to uczyniły jak najszybciej, bo kończą się nam fundusze na ten cel. Dziękując odchodzącym paniom Danucie i Magdalenie, jednocześnie chcemy podziękować Pani Danucie Gac za sprawne kierowanie z ramienia Rady  Parafialnej tą pracą przez ubiegłe lata.
  9. Rozpoczęły się zapisy na tegoroczne rekolekcje dla małżeństw, które ponownie poprowadzi o.John Bashobora. W tym roku odbędą się one w dniach 14-17 czerwca 2018 we Wrocławiu, Informacje i zapisy tylko na stronie www.rdm.jezusnastadionie.pl.
  10. Również rozpoczynamy zapisy na 38 Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską od 2 do 10 sierpnia br. Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej w czwartek 2 sierpnia o 6,00, a wejście przed Obraz Jasnogórski przewidziane jest w piątek 10 sierpnia o g. 9,00. Natomiast Msza św. na wałach o g. 11,00. Zapisy w parafii od 1 do końca lipca; w Duszpasterstwie „Wawrzyny”, Wrocław ul. Bujwida 51 jeszcze 1 sierpnia od 11,00 do 17,00.Pozostałe informacje są w gablotach kościoła i kaplic.

INTENCJE