Ogłoszenia parafialne – 27 maja 2018r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27 V 2018

1. Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszej Trójcy. Na Mszy św. o 9,50 Uroczystość Rocznicy I‑Komunii Świętej. Msza św. następna w kościele o 12,15. Pozostałe Msze św. bez zmian. Nabożeństwo majowe o 17,30.
  2. Parafialna Drużyna Harcerska organizuje od 6 do 22 lipca obóz harcerski. W tą niedzielę 27 V 2018 po Mszy św. o g. 12,15 zapraszamy rodziców na spotkanie. Można jeszcze dołączyć do drużyny chłopców wieku od 10 do 15 lat.
  3. Dzieci rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych od przyszłej niedzieli do Bożego Ciała w czwartek 31 maja 2018r. Na Boże Ciało wszystkie dzieci I-komunijne i rocznicowe biorą udział w procesji w strojach komunijnych. Od Bożego Ciała przez cały tydzień będą procesje teoforyczne wokół kościoła i dzieci komunijne i rocznicowe mogą w nich uczestniczyć w strojach komunijnych.
  4. W poniedziałek o 17,00 przy kościele próba sypania kwiatków na Boże Ciało dla wszystkich małych dzieci. Serdecznie zapraszamy.
  5. Dnia 29 maja (wtorek) do g. 12,00 na parkingu plebanijnym można złożyć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W tym roku dochód z tej akcji przeznaczony jest na inkubatory do szpitala na Wybrzeżu z Kości Słoniowej w Afryce.
  6. W najbliższy wtorek 29 maja br. od 19,00 RADA PARAFIALNA. Z uwagi na ważność spraw prosimy o przybycie. Natomiast w środę po Mszy św. ok. 18,50 służymy w kancelarii parafialnej.
  7. W czwartek 31 maja br. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Msze św. o 7,30 Brzezia Łąka i Śliwice; o 9,00 Kątna i Raków; o 10,15 w kościele parafialnym główna Msza św. z procesją. Zgodnie z poprzednimi ustaleniami ołtarze przygotowują w tym roku: ołtarz pierwszy mieszkańcy Bielawy; ołtarz drugi mieszkańcy Brzeziej Łąki przy ul. Wrocławskiej po stronie szkoły z przyległymi ulicami; ołtarz trzeci mieszkańcy Brzeziej Łąki ul. Wrocławska druga strona z przyległymi ulicami i ołtarz czwarty mieszkańcy Piszkawy.
  8. W piątek 1 czerwca przypada I-piątek miesiąca. Z tej racji do południa odwiedzimy z posługą duszpasterską wszystkich starszych i chorych nie wychodzących z domów. O g. 16,30 w Kątnej spowiedź, a po niej Msza święta i nabożeństwo czerwcowe. W kościele parafialnym od g. 17,40 okazja do spowiedzi, potem o 18,00 Msza św. i nabożeństwo czerwcowe w ramach procesji.
  9. Z wielką przykrością odwołujemy wyjazd integracyjny rodzin w Góry Sowie w dniach od 8 do 10 czerwca. Zgłosiło się zbyt mało osób z powodu kolizji terminów, o których będzie również w ogłoszeniach.
  10. Przypominamy uczęszczającym na Mszę św. do kaplicy w Kątnej, że w niedzielę 3 czerwca po Mszy św. o 9,00 ksiądz proboszcz z przedstawicielami Rady Parafialnej pragnie się spotkać z mieszkańcami.
  11. Również przypominamy, że 3 czerwca w Parku w Szczodrem od 14,00 do 19,00 będzie Gminny Dzień Rodziny. Szczegóły później.
  12. W najbliższym czasie 9 czerwca od 11,00 do 15,00 w szkole w Brzeziej Łące odbędzie się FESTYN RODZINNY oraz taki sam festyn przy świetlicy w Kątnej od g. 17,00 w dniach od 9 do 10 czerwca włącznie. Bardzo serdecznie do tych spotkań integracyjnych zachęcamy.
  13. ZAPOWIEDZI : Bartosz Jerzy PEŁKA, ur. 2 I 1986r. zam. Śliwice, ul. Wrocławska ORAZ Barbara Joanna SAŁEK, ur. 21 VIII 1987r. , zam. Śliwice, ul. Wrocławska Zapowiedź III.

WIELKA ZACHĘTA DO DEKORACJI DOMÓW I OBEJŚĆ NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA !

INTENCJE