Ogłoszenia parafialne – 20 maja 2018r.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20 V 2018

1. Kościół katolicki obchodzi Niedzielę Zesłania Ducha Św. Na Mszy św. o 9,50 Uroczystość I­-Komunii Świętej. Msza św. następna w kościele o 12,15. Pozostałe Msze św. bez zmian. Nabożeństwo majowe o 17,30.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie o 17,30. Potem Msza św. Dzieci I-Komunijne przychodzą cały tydzień w strojach I Komunijnych.
  3. W kancelarii służymy w środę po Mszy św. tj. ok. 18,40. Można umówić się telefonicznie.
  4. W kaplicach filialnych Msze św. o g. 17,00: w środę Raków; czwartek Śliwice; piątek Kątna. Nabożeństwo majowe na zakończenie Mszy św.
  5. W tygodniu mamy jeszcze ważne dni liturgiczne: w poniedziałek 21 maja br. święto liturgiczne NMP Matki Kościoła; w czwartek również święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza kapłana.
  6. W przyszłą niedzielę 27 maja br. w Uroczystość Najświętszej Trójcy odbędzie się rocznica I Komunii św. Porządek Mszy św. taki sam jak tydzień wcześniej. SPOWIEDŹ jednak w sobotę od 8,00 z racji święceń we wrocławskiej Katedrze.
  7. Dzieci rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych od przyszłej niedzieli do Bożego Ciała w czwartek 31 maja 2018r. Na Boże Ciało wszystkie dzieci I-komunijne i rocznicowe biorą udział w procesji w strojach komunijnych. Od Bożego Ciała przez cały tydzień będą procesje teoforyczne wokół kościoła i dzieci komunijne i rocznicowe mogą w nich uczestniczyć w strojach komunijnych.
  8. W sobotę o g. 10,00 w Katedrze Wrocławskiej odbędą się święcenia kapłańskie. Przyjmie je także diakon Dariusz ZYŚK, który pomagał w czasie pobytu Gości z Niemiec z racji Światowych Dni Młodzieży, a potem towarzyszył naszej młodzieży w Krakowie, a ostatnio głosił gościnie słowo Boże i pomagał w parafii oraz na oazach. W niedzielę 10 czerwca br. udzieli też Błogosławieństwa Prymicyjnego na wszystkich Mszach świętych w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji księdza diakona i jego kolegów.
  9. W związku z czekającymi nas uroczystościami i pracami ZAPRASZAMY CZŁONKÓW RADY PARAFIALNEJ na spotkanie we wtorek 29 maja br. na g. 19,00 na plebanię. Ze względu na ważność spraw prosimy wszystkich o przybycie.
  10. Za półtora tygodnia 31 maja br. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Msze św. o 7,30 Brzezia Łąka i Śliwice; o 9,00 Kątna i Raków; o 10,15 w kościele parafialnym główna Msza św. z procesją. Zgodnie z poprzednimi ustaleniami ołtarze przygotowują w tym roku: ołtarz pierwszy mieszkańcy Bielawy; ołtarz drugi mieszkańcy Brzeziej Łąki przy ul. Wrocławskiej po stronie szkoły z przyległymi ulicami; ołtarz trzeci mieszkańcy Brzeziej Łąki ul. Wrocławska druga strona z przyległymi ulicami i ołtarz czwarty mieszkańcy Piszkawy.
  11. Przypominamy uczęszczającym na Mszę św. do kaplicy w Kątnej, że w niedzielę 3 czerwca po Mszy św. o 9,00 ksiądz proboszcz z przedstawicielami Rady Parafialnej pragnie się spotkać z mieszkańcami oraz przypominamy o zapisach na wyjazd integracyjny do Gór Sowich. Dokładne informacje są w ogłoszeniach poprzedniej niedzieli.
  12. Parafialna Drużyna Harcerska organizuje od 6 do 22 lipca obóz harcerski. W przyszłą niedzielę 27 V 2018 po Mszy św. o g. 12,00 zapraszamy rodziców na spotkanie. Można jeszcze dołączyć do drużyny chłopców wieku od 10 do 15 lat.
  13. W najbliższym czasie 9 czerwca od 11,00 do 15,00 w szkole w Brzeziej Łące odbędzie się FESTYN RODZINNY oraz taki sam festyn przy świetlicy w Kątnej od g. 17,00 w dniach od 9 do 10 czerwca włącznie. Bardzo serdecznie do tych spotkań integracyjnych zachęcamy.
  14. ZAPOWIEDZI : Łukasz Andrzej SALAMON, ur. 27 X 1985r. Wrocław, zam. Wrocław, ul. Borowska 74/2 ORAZ Barbara BUŁA, ur. 5 XII 1988r. Oleśnica, zam. Brzezia Ląka ul. Wrocławska. Zapowiedź III. Bartosz Jerzy PEŁKA, ur. 2 I 1986r. zam. Śliwice, ul. Wrocławska ORAZ Barbara Joanna SAŁEK, ur. 21 VIII 1987r. , zam. Śliwice, ul. Wrocławska Zapowiedź II.

INTENCJE