Ogłoszenia parafialne – 13 maja 2018r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 13 V 2018

1. Kościół katolicki obchodzi VII Niedzielę Wielkanocną Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o 12,00 wspólne odnowienie przyrzeczeń małżeńskich dla małżeństw powyżej 29 lat po ślubie.
  2. Msze święte w tygodniu o 18,00; nabożeństwo majowe o 17,30. W kaplicach filialnych Msza św. o 17,00; po Mszy św. nabożeństwo: w środę Raków, w czwartek Śliwice, w piątek Kątna. Z nabożeństwem majowym połączona jest Nowenna przed Zesłaniem Ducha św. Prosimy o modlitwę za powołanych do służby Bożej.
  3. W kancelarii służymy w piątek od 18,40. Można umówić się na telefon. Serdecznie zapraszamy.
  4. W tygodniu obchodzimy w poniedziałek święto liturgiczne św. Macieja Ap.; w środę również święto Św. Andrzeja Boboli Kpł. i M. Patrona Polski.
  5. W przyszłą niedzielę 20 maja br. Uroczystość Zesłania Ducha św. W naszej parafii doroczna uroczystość I-Komunii św. Spowiedź dzieci I-komunijnych i rodzin w sobotę od g. 8,30. Będzie trzech kapłanów; dlatego najpierw prosimy, aby mogły wyspowiadać się dzieci. Od 10,30 będziemy spowiadać z racji I-Komunii św. w Borowej, dlatego dobrze byłoby u nas zakończyć o 10,15. Porządek Mszy świętych w przyszłą niedzielę normalny, z dwoma małymi zmianami. Uroczystość I-Komunii św. rozpocznie się o 9,50 przed kościołem, aby Msza św. rozpoczęła się o 10,00. Natomiast kolejna Msza św. kościele będzie o 12,15. Nabożeństwo majowe o 17,30; po nim Msza św.
  6. Za dwa tygodnie dnia 27 maja br. w Uroczystość Najświętszej Trójcy odbędzie się rocznica I Komunii św. Porządek Mszy św. taki sam jak tydzień wcześniej.
  7. Dzieci I-Komunijne przychodzą cały tydzień w strojach I Komunijnych; natomiast dzieci rocznicowe od przyszłej niedzieli do Bożego Ciała w czwartek 31 maja 2018r. Na Boże Ciało wszystkie dzieci I-komunijne i rocznicowe biorą udział w procesji w strojach komunijnych. Od Bożego Ciała przez cały tydzień będą procesje teoforyczne wokół kościoła i dzieci komunijne i rocznicowe mogą w nich uczestniczyć w strojach komunijnych. Więcej szczegółów za tydzień.
  8. Już dzisiaj zapowiadamy, że 29 maja (wtorek) do g. 12,00 na parkingu plebanijnym można złożyć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W tym roku dochód z tej akcji przeznaczony jest na inkubatory do szpitala na Wybrzeżu z Kości Słoniowej w Afryce. Również dzisiaj zapowiadamy, że 3 czerwca w Parku w Szczodrem od 14,00 do 19,00 będzie Gminny Dzień Rodziny. Szczegóły później.
  9. Trwają zbiórki dobrowolnych ofiar po rodzinach naszej parafii na remonty. W tym roku chcemy dokończyć kaplicę w Kątnej. W związku z tym w niedzielę 3 czerwca br. po Mszy św. o 9,00 ksiądz proboszcz wraz z przedstawicielami Rady Parafialnej chciałby się spotkać z mieszkańcami celem ustalenia szczegółów tych prac remontowych.
  10. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy mieszkańcom Piszkawy za zebranie 990 zł na ten cel. Gorąco dziękujemy mieszkańcom Rakowa za zabezpieczenie dachu mauzoleum i starania w urzędach celem przygotowania przyszłego remontu tego zabytku.
  11. Trwają zapisy na kolejny WYJAZD INTEGRACYJNY RODZIN z naszej wspólnoty. Ośrodek „Wisła” w Sokolcu w Górach Sowich w dniach od 8 do 10 czerwca br. Koszt to 110 zł od osoby za całość. Jak będzie duża ilość chętnych, będzie zniżka dla dzieci. Zgłoszenia na adres mailowy parafii lub księdza proboszcza: brzezialaka@archidiecezja.wroc.pl lub zyto1952@o2.pl. Natomiast pieniądze i szczegóły do Państwa Elżbiety i Andrzeja Pigan Tel. 692767462.
  12. ZAPOWIEDZI : Łukasz Andrzej SALAMON, st. wolny, s. Janusza i Anny z d. KISZUK, ur. 27 X 1985r. Wrocław, zam. Wrocław, ul. Borowska 74/2 ORAZ Barbara BUŁA, c. Marka i Henryki z d. FLORECKA, ur. 5 XII 1988r. Oleśnica, zam. Brzezia Ląka ul. Wrocławska 103. Zapowiedź II. Bartosz Jerzy PEŁKA, st. wolny, rzym.-kat., ur. 2 I 1986r. zam. Śliwice, ul. Wrocławska 29a ORAZ Barbara Joanna SAŁEK, st. wolny, ur. 21 VIII 1987r. , zam. Śliwice, ul. Wrocławska 29a. Zapowiedź I.

INTENCJE