Ogłoszenia parafialne – 29 kwietnia 2018r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29 kwietnia 2018r.

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Msze św. w porządku normalnym. W miesiącu maju codziennie nabo-żeństwa majowe z czytanką 30 minut przed Mszą św. W kaplicach filialnych na zakończenie Mszy św. W tym tygodniu we wszystkich kaplicach Msze święte tylko 3 maja br.
  2. W czwartek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny KRÓLOWEJ POLSKI. Prosimy o dekoracje naszych domów flagami narodowymi oraz maryjnymi. MSZE ŚWIĘTE w Następującym PORZĄDKU: w kościele parafialnym o 7,30; 12,00 i 18,00. W kaplicach o g. 9,00 Kątna i Śliwice oraz 10,30 Raków. Uroczystość ta zastępuje I czwartek miesiąca.
  3. W tym tygodniu oprócz uroczystości są dni liturgiczne: w środę 2 maja wspomnienie św. Atanazego, a w piątek Św. Floriana. Wszystkim Mariom i innym Solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wielu łask Zmartwychwstałego Pana.
  4. W piątek do południa odwiedzimy starszych i chorych nie wychodzących z domów z racji I piątku miesiąca. W kancelarii parafialnej służymy w również w piątek od 18,40. Ponadto można umówić się telefonicznie. Serdecznie zapraszamy.
  5. Już dzisiaj SERDECZNIE zapraszamy na dokończenie MALOWANIA ogrodzenia CMENTARZA w dniach 11 i 12 maja br. Jedenastego maja od g. 16,00; a dwunastego od godziny 12,00. Prosimy o modlitwę o dobra pogodę.
  6. Za dwa tygodnie w niedzielę 6 maja br. na Mszy św. o g. 12,00 pierwszy raz chcemy przeprowadzić w naszym kościele wspólne odnowienie sakramentu małżeństwa wszystkich małżeństw obchodzących w roku 2018 rocznicę od 1 do 29 lat po ślubie. Nie trzeba się wcześniej zgłaszać, wystarczy przyjść we dwoje. Obrzęd będzie na wzór tego, który odbywa się w Kanie Galilejskiej w Ziemi Świętej. Następne odnowienie ślubów małżeńskich dla małżeństw od 30 lat po zawarciu sakramentu małżeństwa odbędzie się w następną niedzielę 13 maja br. również na Mszy św. o 12,00. Gdyby komuś nie pasowało we wskazanym terminie może przyjść w drugim.
  7. Na prośbę poprzednich uczestników zamówiliśmy Ośrodek „Wisła” w Sokolcu w Górach Sowich w dniach od 8 do 10 czerwca br. na kolejny WYJAZD INTEGRACYJNY RODZIN z naszej wspólnoty. Koszty będą podobne jak w styczniu. Prosimy o wstępne zgłoszenia na adres mailowy parafii lub księdza proboszcza: brzezialaka@archidiecezja.wroc.pl lub zyto1952@o2.pl. Dalsze szczegóły później.
  8. Miło nam poinformować naszych Parafian, że nasze starania o dotacje w Gminie okazały się skuteczne dzięki kolejnej życzliwości naszej Gminy. Na kolejne dwa obrazy Drogi Krzyżowej otrzymaliśmy 20 tyś zł, a na renowację figury z ogrodzenia kościoła dalsze 3,700 zł. Tutaj staramy się jeszcze o dotację Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wkład własny parafii jak co roku. Prosimy nadal o życzliwe przyjęcie woluntariuszy zbierających ofiary na remonty od rodzin : w tym roku będą w całości przeznaczone na dalszy remont kaplicy w Kątnej.
  9. ZAPOWIEDZI : Jacek Damian LECH, st. wolny, s. Stanisława, ur. 30 III 1992 Trzebnica, zam. Węgrów ORAZ Barbara Karolina KAPRAL, st. wolny, c. Zdzisława, ur. 7 II 1995r. Wrocław, zam. Oleśniczka 28. Zapowiedź II. Kamil Artur IWAN, st. wolny, s. Romana, ur. 8 XII 1990r. Oleśnica, zam. Kątna 28 ORAZ Sylwia ŚLIWKA, c. Jacka, ur. 8 IX 1991r. Oleśnica, zam. Oleśnica. Zapowiedź III.

INTENCJE