Czwarta Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza 30 kwietnia 2023 r.

Jezus powiedział: „Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości”

• Przeżywana jest jako Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o kleryku Bartłomieju Sikorze.
    • Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane: w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00; w niedziele o godz. 17.30; Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych przy krzyżach przydrożnych i kapliczkach. W dniach Mszy św. w kaplicach filialnych nabożeństwo majowe po Mszy św.
    • Wtorek, 2 maja – Dzień Flagi Narodowej, pamiętajmy, aby wywiesić na naszych domach flagę Polski.
    • Środa, 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Msze św. według porządku niedzielnego. Majówka o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitewne czuwanie: „Maryi Królowej śpiewajmy”.
    • Czwartek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. Wszystkim strażakom OSP Brzezia Łąka, życzymy opieki świętego patrona.
    • Pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa o powołania kapłańskie. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
    • Pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30,
    • Pierwsza sobota miesiąca – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi, po Mszy wieczornej, wraz ze zmianą Tajemnic Żywego Różańca.
    • po Mszach świętych adoracja.
    • Uroczysta Rocznica I Komunii św. odbędzie się na Mszy św. 28 maja o godz. 10.00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, oraz spowiedź w sobotę 27 maja o godz. 9.00.

• I. Wojciech Opałka, Oleśniczka, kawaler, Beata Bielska, Malin, panna
  • I. Kamil Waniszewski, Sobótka, kawaler, Dominika Legutko, Brzezia Łąka, panna