PIELGRZYMKA DO WŁOCH

KAHLENBERG – WENECJA – LORETO – MANOPELLO – SAN GIOVANI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – NEAPOL – MONTE CASSINO – RZYM – WATYKAN – CASCIA – ROCCAPORENA – ASYŻ – PADWA

Dzień 1: Wyjazd z Brzezia Łąka o godz. 04.00, bezpośredni przejazd przez Czechy do Austrii na Wzgórze Kahlenberg: wzgórze pod Wiedniem, gdzie w 1683 r. król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Dziś znajduje się tam Kościół św. Józefa pod opieką polskich Księży Zmartwychwstańców w nim pomieszczenie, w którym zgromadzone są pamiątki zwycięstwa w odsieczy Wiedeńskiej. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg w Alpach.

Dzień 2: Śniadanie i przejazd do Wenecji, zwiedzanie miasta: Bazylika i Plac Św. Marka, spacer uliczkami miasta do Ponte Rialto. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Rimini.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Loreto, zwiedzanie Bazyliki MB Loretańskiej z relikwiarzem Domku Rodziny Świętej. Następnie przejazd do Manopello, miejsca gdzie znajduje się cudowny wizerunek Chrystusa, „Volto Santo – Chusta z Manopello”. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 4: Śniadanie, zwiedzanie miejsc związanych ze św. Ojcem Pio: grób św. Ojca Pio, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, Szpital Ulgi w Cierpieniu. Przejazd na Monte San Angelo, gdzie znajduje się jedyny kościół – Grota św. Michała Archanioła, niepoświęcony ręką ludzką. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, przejazd do Neapolu: Kościół MB z Lourdes gdzie znajduje się grób o. Dolindo, następnie Katedra św. Januarego, spacer po starym mieście z wąskimi, charakterystycznymi uliczkami wraz z wizyta u lokalnych rzemieślników zajmujących się wyrobem szopek neapolitańskich, przejazd na Monte Cassino – Bazylika Św. Benedykta i św. Scholastyki, spacer na Cmentarz Żołnierzy Polskich. Obiadokolacja, nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 6: Po śniadaniu przejazd do Watykanu, zwiedzanie Bazyliki św. Piotra wraz z modlitwą przy grobie św. Jana Pawła II. Po południu zwiedzanieRzymu: Fontanna di Trevi oraz Schody Hiszpańskie, Bazylika Św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 7: Śniadanie, dalsze zwiedzanie Rzymu: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Pawła za Murami oraz część Rzymu starożytnego: Piazza Navona, Pantheon, Koloseum z zewnątrz, Forum Romanum. Wspólna biesiada włoska w restauracji: obiadokolacja połączona z muzyką.

Dzień 8: Śniadanie, przejazd do miejsc związanych z życiem i działalnością św. Rity, w zielonej Umbrii: Cascia i Roccaporena. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Asyżu.

Dzień 9: Śniadanie. Pobyt w Asyżu: zwiedzanie miasta św. Franciszka: Porcjunkula – miejsce powołania Zakonu Franciszkanów następnie Bazylika św. Franciszka z zabytkowymi freskami Giotto i Cimabue, spacer uliczkami uroczego miasta do Kościoła św. Klary. W godzinach popołudniowych przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Padwy.

Dzień 10: śniadanie, przejazd do Padwy, nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego i około godz. 12.00 wyjazd do Polski (podróż ok. 15 godzin). Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych

Cena: 3150 PLN Termin: 11.04 – 20.04.2023

Cena zawiera:

  • 9 noclegów w hotelach, pokoje 2-, 3-os. z łazienkami
  • śniadania i obiadokolacje (woda do obiadokolacji w cenie, inne napoje płatne indywidualne) wg programu w tym jedna obiadokolacja w formie biesiady włoskiej przy muzyce
  • przejazd autokarem (wc, klimatyzacja, cafe bar, video)
  • ubezpieczenie NNW i Kl łącznie z leczeniem chorób przewlekłych do 20 000 €
  • opieka pilota – przewodnika na całej trasie pielgrzymki
  • opłata za Fundusz Turystyczny Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs Laguną Wenecką, bilety metra i wjazdy do miast, przewodników miejscowych wraz ze słuchawkami, opłaty parkingowe, 125 €/os.

Biuro Podróży CAMINO, Wrocław, ul. Dawida 8/2

tel. 71/79 78 622, mail: rezerwacje@camino.travel.pl