XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13 listopada 2022 r.

Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz: „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw „musi się stać”, ale nie zaraz nastąpi koniec».

• Witamy w naszej wspólnocie parafialnej O. Cypriana Tomaszczuka OSB.
    • Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka ofiar do puszki na pomoc mieszkańcom Ukrainy.
    • Taca przeznaczona na cele remontowe kościoła parafialnego
    • Spowiedź św.: w dni powszednie i w niedzielę – 15 min. przed Mszą św.
    • Wtorek – spotkanie osób należących do Róż Różańcowych po Mszy św.
    • Środa – Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Karty wypominkowe składane na tacę zostaną dołączone do modlitwy nowenny.
    • Czwartek – spotkanie liturgicznej służby męskiej po Mszy św.
    • Piątek – Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00 na plebanii.
    • Z posługą Słowa Bożego będziemy gościli ks. Jacka Froniewskiego.
    • Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Za dwa tygodnie rozpoczniemy adwent.
    • Naszymi ofiarami do puszki wspierać będziemy budowę nowych kościołów w naszej archidiecezji.
    • Na Ostrowie Tumskim będziemy przeżywali Światowy Dzień Młodzieży. W programie Adoracja, Msza św., Festiwal Młodych Rozpoczęcie o godz. 14.00.
  4. Na stoliku prasowym znajduje się:
    • Informacja o planowanej pielgrzymce parafialnej do Włoch w kwietniu 2023 r. – link
    • Prasa katolicka – zapraszamy do czytelnictwa.
  5. Kancelaria parafialna czynna, w środę, czwartek i piątek pół godziny od zakończenia Mszy św.
  6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy wszystkim obchodzącym osobiste czy rodzinne uroczystości.

KALENDARZ LITURGICZNY NA TYDZIEŃ:

• 16 listopada (środa) – Rocznica poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej (święto)
  • 17 listopada (czwartek) – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy (wspomnienie)
  • 18 listopada (piątek) – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy (wspomnienie)