III NIEDZIELA w ciągu roku liturgicznego – 23 stycznia 2022 r.

Przyszedł Jezus również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać.

1. Dzisiejsza niedziela: obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez Pismo Święte.
    • Środa: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
    • Z posługą Słowa Bożego będziemy gościć O. Cypriana Tomaszczuka, Benedyktyna.
    • Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania w naszym kościele:
      • z Chórem Parafialnym Te Deum: po Mszy św. o godz. 12.00.
      • z zespołem N.O.E.: po Mszy św. o godz. 18.00
    • Na prośbę Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby Zakonów Sióstr Klauzurowych. Inicjatywa stanowi jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem Bogiem i zanoszą modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności.
  4. Kancelaria parafialna czynna środa, czwartek, piątek po Mszy św. wieczornej.
  5. Ostatni tydzień Wizyty Duszpasterskiej na zaproszenie:
    • Dzień wcześniej ksiądz skontaktuje się telefonicznie i poda orientacyjną godzinę wizyty kolędowej
    • Wizyty kolędowe będą się rozpoczynały o 16.00, a kończyły ok. 20.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

• 24 stycznia (poniedziałek) – św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła (wspomnienie)
  • 25 stycznia (wtorek) – nawrócenie św. Pawła (święto)
  • 26 stycznia (środa) – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa (wspomnienie)