IV NIEDZIELA w ciągu roku – 30 stycznia 2022 r.

Kiedy Jezus przyszedł do Nazaretu, przemówił do ludu w synagodze: «Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście».

• W naszej wspólnocie parafialnej witamy O. Cypriana Tomaszczuka, Benedyktyna.
    • Zbiórka do puszek, na potrzeby Zakonów Sióstr Klauzurowych.
    • Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania w naszym kościele:
      • z Chórem Parafialnym Te Deum: po Mszy św. o godz. 12.00.
      • z zespołem N.O.E.: po Mszy św. o godz. 18.00
    • Środa: Święto Ofiarowania Pańskiego, które w naszej tradycji jest nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św.: Brzezia Łąka 9.00 i 19.00; Śliwice 16.00; Raków 17.00; Kątna 18.00.
    • I czwartek miesiąca – modlitwa o powołania kapłańskie, w tym dniu wspomnienie św. Błażeja, patrona osób chorych na choroby gardła; po Mszy św. specjalne błogosławieństwo świecami.
    • I piątek miesiąca –  okazja do spowiedzi od godz. 17.30.
    • I sobota miesiąca – ks. Proboszcz odwiedzi chorych od godz. 9.00. Ks. Maciej odwiedzi chorych 12 lutego. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
    • I niedziela miesiąca – adoracyjna.
  4. Proszę o pomoc przy rozbieraniu choinek i szopki, w czwartek o godz. 9.00.
  5. Kancelaria parafialna czynna środa, czwartek, piątek po Mszy św. wieczornej.
  6. Policjanci Komisariatu Policji w Długołęce apelują o wzmożoną czujność w związku z nowymi formami oszustw: „na policjanta”, „na lekarza”, „na pracownika sanepidu”. Szczegółowe zalecenia są podane na plakacie – apel.
  7. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i używanie maseczek w świątyni.
  8. W tym tygodniu jest jeszcze możliwość kolędy dodatkowej, dla tych rodzin, który nie mogły przyjąć kapłana w zaplanowanym terminie.