II NIEDZIELA w ciągu roku – 16 stycznia 2022 r.

Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»

1. Dzisiejsza niedziela: Druga w ciągu roku liturgicznego
    • Środa: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
    • Piątek: przypada Dzień Babci, a w sobotę–  Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się szczególnie w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana Boga. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć. Wszystkim babciom i dziadkom, z okazji Ich święta, składamy życzenia łaski dobrego zdrowia, radości  i miłości swoich najbliższych.
    • Niedziela Biblijna, która ma przypomnieć nam wszystkim o znaczeniu i wartości Pisma Świętego.
  4. Kancelaria parafialna czynna środa, czwartek, piątek po Mszy św. wieczornej.
  5. Wizyta Duszpasterska – Kolęda 2022: Spotkania będą odbywały się w dwóch formach:
    • dla rodzin, które dokonały zgłoszenia: kolęda odbędzie się w formie tradycyjnej wizyty księdza z błogosławieństwem domu i jego mieszkańców.
    • dla pozostałych rodzin: zapraszamy do fizycznego uczestnictwa we Mszy św. w intencji mieszkańców poszczególnych części parafii.
  6. Informacja dla rodzin przyjmujących kolędę w domu:
    • Dzień wcześniej ksiądz skontaktuje się telefonicznie i poda orientacyjną godzinę wizyty kolędowej
    • wizyty kolędowe będą się rozpoczynały o 16.00, a kończyły ok. 20.00.
    • prosimy o obecność w miarę możliwości wszystkich mieszkańców, o biały obrus, wodę święconą, krzyż, świeczki i Pismo św. na stole.
  7. Informacje dla rodzin, które będą uczestniczyły we Mszach św.:
    • prosimy o udział we Mszy św. w dniu wskazanym na planie (Msze św. będą zawsze o godz. 18.00)
    • Msza św. będzie sprawowana w  intencjach jej uczestników (będzie to Msza w intencjach zbiorowych – zachęcamy by najpóźniej przed Mszą św. przynieść do zakrystii kartkę ze szczególnymi intencjami, w jakich pragnęlibyście tę Eucharystię ofiarować. Prosimy o krótkie sformułowanie intencji.
    • ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. będą przeznaczone zgodnie z celami kolędowymi.
    • na zakończenie Mszy św. udzielimy błogosławieństwa indywidualnego każdej rodzinie.

POŻEGNANIE W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Edward Biernacik (l. 72) z Brzeziej Łąki; śp. Zbigniew Cencner (l. 64) z Piszkawy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…