UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12 kwietnia 2020 r.

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».

1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego wieńczy Święte Triduum Paschalne i rozpoczyna Okres Wielkanocny. Dziś nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

2. Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy. Każdy dzień najbliższego tygodnia ma w liturgii rangę uroczystości. Z tej racji w piątek 17 kwietnia nie obowiązuje post.

3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Dodat­kowo w Śliwicach o godz. 10.30. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych swoją modlitwą wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny. Ofiary na ten cel będą zbierane w innym terminie po ustaniu ograniczeń.

4. Za tydzień Uroczystość Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. Skarbonki z jałmużną wielkopostną można zostawić w Zakrystii po każdej Mszy św. lub nabożeństwie.

6. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonki i wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na utrzymanie parafii.

Składamy w tym dniu życzenia radości, pokoju serca i wytrwania w trudnym dla wielu czasie oraz błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Pana

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz

Ks. Maciej Zacharczuk – wikariusz