II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia 2020 r.

Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».

1. Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Uczestnictwo duchowe w dzisiejszych nabożeństwach pozwala otrzymać dar Odpustu Zupełnego.
  2. Dziś o godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do modlitwy.
  3. Ogłoszenia dot. duszpasterstwa w okresie pandemii:
    •  Od poniedziałku we Mszy św. w kościele Brzeziej Łące może wziąć udział max. 30 osób; Kątna max. 15 osób; Raków max. 6 osób; Śliwice max. 9 osób.
    • Należy zajmować miejsca w ławkach tak, aby zachować prawidłową odległość. Jedna osoba w ławce na skraju. Miejsca te będą podlegały systematycznej dezynfekcji. Odstęp min. 2 m od innych osób (nie dotyczy małżonków i dzieci) w kościele obowiązuje również podczas podchodzenia do Komunii św.
    • Maseczki zakrywające usta i nos obowiązują przez cały czas pobytu w kościele (z wyłączeniem momentu Komunii).
    • Komunia św. “na rękę” jest bardziej bezpieczna dla siebie, dla kolejnych przyjmujących oraz dla księdza. Prawidłowy sposób przyjęcia komunii “na rękę”: czynimy tron z dłoni,  lewa ręka położona na prawej mniej więcej na wysokości serca. 2. Kiedy kapłan położy Ciało Pańskie na rękę należy prawą dłonią włożyć komunię do ust i dopiero wtedy wrócić do ławki.
    • Transmisja wszystkich nabożeństw z naszego kościoła parafialnego na stronie parafii.
    • Codzienna modlitwa różańcem w intencji ustania pandemii o godz. 20.30 w kościele w Brzeziej Łące (możliwość uczestnictwa w kościele lub za pomocą transmisji internetowej).
  4. Za tydzień niedziela Biblijna i jednocześnie początek Tygodnia Biblijnego. Wierni, którzy bez przerwy min. pół godziny w ciągu dnia poświęcą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonki i wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na utrzymanie parafii.

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz

Ks. Maciej Zacharczuk – wikary