ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Z naszego kościoła transmitowane są wszystkie Msze św. i nabożeństwa.

WIELKI CZWARTEK (9 kwietnia)

Możliwość spowiedzi św. po indywidualnym umówieniu się.

1. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po liturgii do godz. 22.00 kościół otwarty dla indywidualnej modlitwy, w tym czasie okazja do spowiedzi św.

WIELKI PIĄTEK (10 kwietnia)

1. Obowiązuje post ścisły (jest to dzień bez spożywania pokarmów mięsnych, najwyżej trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta).
  2. Księża poprowadzą tzw. Ciemną Jutrznie o godz. 8.00.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 w kościele.
  4. Zachęcamy do uczczenia znaku krzyża, który wisi na ścianie naszego domu – zdjęcia krzyża ze ściany, odprawienia Drogi Krzyżowej i oddania czci krzyżowi w (np. ucałowanie).
  5. O godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  6. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża. Po liturgii do godz. 22.00 kościół otwarty dla indywidualnej modlitwy, w tym czasie okazja do spowiedzi św.

WIELKA SOBOTA (11 kwietnia)

1. Księża poprowadzą tzw. Ciemną Jutrznie o godz. 8.00.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim i adoracja Krzyża od godz. 8.30 do Liturgii Wigilii Paschalnej.
  3. Nie będzie poświęcenia pokarmów. Modlitwa do pobłogosławienia wielkanocnego pokarmu, udostępniona jest na stronie naszej parafii [tekst], a także na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła.
  4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  5. 20.30 – liturgia Wigilii Paschalnej – najważniejsza liturgia całego roku kościelnego. Podczas liturgii odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Wigilia Paschalna rozpocznie się bez poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła; nie będzie poświęcenia wody chrzcielnej, a także procesji rezurekcyjnej. Zapraszamy do duchowego udziału poprzez Internet.
  6. Zachęcamy by o godz. 20.30 na czas liturgii w kościele, w domu postawić zapaloną świecę.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (12 kwietnia)

1. Porządek nabożeństw Msze św.
    1. Brzezia Łąka (transmisja) o godz. 6.00 i 12.00 . (Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00);
    2. Kątna 9.00;
    3. Raków 10.30;
    4. Śliwice 10.30;
    5. Śliwice 10.30;
  2. Dla osób uczestniczących we Mszy św. w domu, po każdej Mszy św. odprawionej na terenie parafii będzie możliwość przyjęcia Komunii św. przez 15 minut od zakończenia Mszy św.
  3. Przed uroczystym śniadaniem wielkanocnym gospodarz domu może pobłogosławić pokarmy, które znajdą się na stole. Teksty modlitwy są na kartkach z tyłu kościoła oraz na stronie internetowej parafii.
  4. O godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (13 kwietnia)

1. Msze św.
    • Brzezia Łąka (transmisja) 7.30; 12.00; 18.00.
    • Kątna 9.00;
    • Raków 10.30,