Ogłoszenia na Wielki Tydzień. Niedziela Palmowa – 5 kwietnia 2020 r.

Uczniowie poszli i uczynili, jak im Jezus polecił. Przyprowadzili oślicę i źrebię i położyli na nie swe płaszcze, a On usiadł na nich. Tłum zaś ogromny słał swe płaszcze na drodze, a inni obcinali gałązki z drzew i słali nimi drogę. A tłumy, które Go poprzedzały i które szły za Nim, wołały głośno: «Hosanna Synowi Dawida! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie! Hosanna na wysokościach!» Gdy wjechał do Jerozolimy, poruszyło się całe miasto, i pytano: «Kto to jest?» A tłumy odpowiadały: «To jest prorok, Jezus z Nazaretu w Galilei».

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień, czas w którym rozważamy największe tajemnice naszej wiary: męki, śmierci, zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W tym roku będziemy go przeżywać w wyjątkowych okolicznościach. Niemożliwy będzie fizyczny udział parafian w sprawowanych w naszym kościele liturgiach (poza prywatnym nawiedzeniem kościoła w Wielki Piątek i Wielką Sobotę z zachowaniem zasady – max. 5 osób wewnątrz świątyni). Z naszego kościoła transmitowane są wszystkie Msze św. i nabożeństwa.
  2. Ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00.
  3. Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa:
    • Msza św. o godz. 18.00. W wielkim tygodniu nie ma Mszy św. w kaplicach filialnych.
    • Indywidualna modlitwa w kościele: od godz. 9.00 do Mszy św. wieczornej przedsionek kościoła jest pod wieżą otwarty.
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym, do środy włącznie od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej.
    • Spowiedź święta od 17.00 do 18.00 w czasie adoracji; na spowiedź można umówić się indywidualnie. (spowiedź może być w kościele, w Sali Parafialnej lub na zewnątrz na terenie kościoła)
    • Różaniec o godz. 20.30.
  1. W sklepach na terenie naszej parafii, a także na stoliku z tyłu kościoła są baranki wielkanocne CARITAS. Dobrowolne ofiary składane do skarbonki przeznaczone są na organizację pomocy dla potrzebujących.
  2. Pomimo tej wyjątkowej i trudnej sytuacji, postarajmy się przeżyć Triduum Paschalne i Wielkanoc głęboko duchowo. Nie koncentrujmy się na tym, że nie możemy być fizycznie w kościele na Liturgii, ale na męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Zróbmy wszystko, aby ten czas był czasem przeżytym z Panem Bogiem. Prosimy o dojrzałość i odpowiedzialność w przeżywaniu tego czasu. A wszelki trud prosimy ofiarować o jak najszybsze zakończenie trwającej epidemii. Dlatego zapraszamy do duchowego udziału w nabożeństwach Świętego Triduum Paschalnego za pomocą telewizji lub Internetu (link na stronie internetowej Parafii.)
  3. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane dla zachowania płynności finansowej naszej parafii: do skrzynki z tyłu kościoła jak i wpłacane na parafialne konto: KONTO PARAFIALNE. Bóg zapłać.

Gotowe błogosławieństwo: tekst

Słowa ks. Arcybiskupa : tekst