IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.

Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem: “Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i względem ciebie”.

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu jest zwana niedzielą radości – Laetare.
  2. W środę o 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
  3. Nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa: Śliwice, czwartek o godz. 17.00, Raków, czwartek o godz. 17.00;Kątna piątek godz. 17.00, Brzezia Łąka, piątek godz. 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, oraz z ucałowaniem relikwii krzyża świętego w niedziele Wielkiego Postu: Brzezia Łąka o godz. 17.00.
  4. Spowiedź wielkanocna w czwartek 11 kwietnia. Plan zostanie podany za tydzień.
  5. Droga Krzyżowa ulicami Brzeziej Łąki w piątek 12 kwietnia o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie.
  6. W grudniu we Wrocławiu odbędzie się po raz trzeci Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE. W naszej parafii chcemy przygotować się do tego spotkania modlitwą kanonami. Zapraszamy na modlitwę w duchu TAIZE w sobotę 13 kwietnia o godz. 19.00
  7. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza czekoladowe baranki, skarbonki jałmużny wielkopostnej, a także torby miłosierdzia, które po wypełnieniu wypisanymi na nich produktami spożywczymi należy przynieść i zostawić na plebani do 7 kwietnia. Produkty żywnościowe zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom. Za tydzień będą rozprowadzane palmy i drewniane ozdobne zające.
  8. W kopertach, na tacę, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  9. Wszystkim, którzy angażowali się w sprzątanie naszych miejscowości, bardzo dziękujemy.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz misji. Zebrano kwotę 345 zł.
  11. Bóg zapłać wszystkim którzy pomagali w porządkowaniu kaplicy w Kątnej, po remoncie podłogi.
  12. W Przychodni w Brzezie Łące 2 kwietnia we wtorek od godz. 15.00, odbędą się badania USG przepływów szyjnych, kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów oraz echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.
  13. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie, po Mszy św. wieczornej do godz. 19.00.
  14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Elżbietę Mądrą. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

1. Grzegorz Górski zam. Piszkawa, Sandra Kocjan zam. Stępin