I NIEDZIELA ADWENTU – 2 grudnia 2018 r.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym».

1. Rozpoczynamy Adwent. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Sensem tego czasu jest doświadczenie żywej obecności Chrystusa w swoim życiu. Pomogą nam w tym duchowe praktyki:
    • Roraty: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Dzieci będą otrzymywać pamiątki z kolejnych nabożeństw. Roraty są nabożeństwem światła, dzieci prosimy o przynoszenie lampionów. Można je zrobić samemu lub nabyć Małego Gościa Niedzielnego w którym jest szablon. Prosimy aby dzieci przynosiły samodzielnie wykonane serduszka z dobrymi uczynkami. Będą później zawieszone na choince.
    • Rekolekcje adwentowe (9-11 grudnia) poprowadzi ks. Bartosz Barczyszyn, proboszcz parafii św. Franciszka z Namysłowa.
    • Spowiedź rekolekcyjna we wtorek 11 grudnia.
  2. Dziś na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18.00, a następnie Msza święta.
  4. Uroczystość Odpustowa 6 grudnia o godz. 18.00. To dzień świąteczny nas wszystkich, niech każdy parafianin czuje się zaproszony. Mszę odpustową odprawi ks. Jacek Froniewski, Kanclerz Kurii Wrocławskiej. Na Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Które zostaną rozniesione do rodzin naszej parafii.
  5. Spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci, w kościele parafialnym, 6 grudnia po Mszy odpustowej ok. godz. 19.00. Zmiana terminu jest spowodowana warsztatami dla rodziców prowadzonymi w szkole. Rodzice mogą wcześniej pomóc św. Mikołajowi w przygotowaniu paczek. Podpisane paczki dostarczamy na plebanię. Każde dziecko otrzyma paczkę dzięki życzliwym sponsorom.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi 30 minut przed Mszą świętą.
  7. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to jedno z najważniejszych świąt Kościoła; o godz. 12.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Stosownie do treści objawień Matki Bożej w Montichiari z 1947 r. – przeżywać będziemy tzw. Godzinę Łaski. Maryja obiecuje, że dzięki modlitwie w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i ciała. Adorację zakończymy Mszą świętą o godz. 13.00.
  8. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  9. W zakrystii i kancelarii, możemy zamawiać intencje mszalne na rok 2018 i 2019.
  10. Parafialny Oddział Caritas, od dziś rozprowadza Świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece: małe po 6 zł; duże po 14 zł, a także stroiki i ozdoby, których dochód całkowicie przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla najuboższych parafian. W sklepach naszej parafii, będą specjalnie oznaczone kartony na żywność dla ludzi potrzebujących.
  11. Pani Ewa w sprawie opłat za groby oczekuje w czwartek o godz. 17.00. Kancelaria parafialna czynna w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  12. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł. Do nabycia również nowy numer Nowego Życia. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze misyjne w cenie 10 zł.
  13. W minionym tygodniu zmarła: śp. Stanisława Kopiniak;