Ogłoszenia parafialne – 30 września 2018r.

Lecz Jezus odrzekł: «Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek Święty Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu piątek św. siostry Faustyny, w sobotę św. Brunona. Solenizantom składamy najlepsze życzenia.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe odprawiane w kościele parafialnym o godz. 17.30.
 3. W I czwartek miesiąca od 16.30 spowiedź w Rakowie i Śliwicach, w tym czasie wierni, pod przewodnictwem Róż Różańcowych, odmawiają Różaniec. Następnie Msza święta.
 4. W I piątek miesiąca od 16.30 spowiedź w Kątnej, w trakcie odmawiania Różańca, a potem Msza św. W kościele parafialnym o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec w tym czasie spowiedź.. W Kątnej i kościele parafialnym również poprosimy w tym dniu Róże Różańcowe o poprowadzenie Różańca św. Po Mszy świętej możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 20.00. Modlitwa szczególnie w intencji rodzin naszej parafii.
 5. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną.
 6. W I sobotę miesiąca o 17.00 odpust w Śliwicach ku czci Matki Bożej Różańcowej. Przed Mszą Różaniec.
 7. W I sobotę miesiąca po Mszy świętej wieczornej zapraszamy Róże Różańcowe na zmianę tajemnic różańcowych.
 8. Pani Ewa w sprawie rezerwacji miejsc na cmentarzu zaprasza we wtorek o godz. 18.30. Nr telefonu do p. Ewy 606 315 243. Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy św. wieczornej.
 9. Decyzją Rady Parafialnej zbiórka jesienna jest przeznaczona na zabezpieczeni wkładu własnego remontu posadzki w kościele parafialnym.
 10. Wszystkich chłopców jak i dziewczynki chcących służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy po Mszy Św. do zakrystii.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszki na Radio Rodzina, zebrana kwota to 280 złotych.
 12. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy, 13 października. Zapisy na autobus do Wrocławia i powrót z Trzebnicy w zakrystii.
 13. Parafia organizuje Pielgrzymkę autokarową do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu dnia 20 października 2019. Koszt autobusu przy komplecie osób 30 złotych. W programie konferencja o św. Józefie, Msza święta, poczęstunek, nawiedzenie katedry kaliskiej pw. św. Mikołaja.
 14. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Nowe Życie.
 15. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
  • Dawid Gołdyn zam. Ząbkowice Śląskie – Patrycja Tomaszewska zam. Raków Zapowiedź II

 

INTENCJE