Ogłoszenia parafialne – 16 września 2018r.

Jezus przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: «Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je».

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek święto św. Stanisława Kostki; w czwartek pierwszych męczenników koreańskich, w piątek święto św. Mateusza ewangelisty.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane w każdą środę. Nabożeństwo rozpoczyna się o 18.00, a następnie Msza święta.
  3. Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy na Czuwanie naszej Archidiecezji na Jasnej Górze w dniach 21 i 22 września. Program: 14.00 wyjazd z Brzeziej Łąki, 18.15 przywitanie pielgrzymów w Bazylice, 18.30 Msza święta, 20.30 różaniec w kaplicy Ikony; 21.00 Apel Jasnogórski; 22.00 Czuwanie Dekanatu Oleśnica Zachód. Ok. 22.45 wyjazd z Częstochowy. Powrót do Brzezia Łąka ok. 2.00. Koszt przy komplecie osób: 30 zł. Na wyjazd zaprasza ks. Proboszcz.
  5. Rodziców dzieci które przyjmą I Komunię świętą w 2019 roku zapraszam na Mszę świętą 23 września 2018 r. na godz. 12.00, po Mszy święty spotkanie. W 2019 roku I Komunia św. 17 maja.
  6. Kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas 8 SP i 3 Gimnazjum razem jednym z rodziców, zapraszamy codziennie w dni powszednie w godz. 18.30 – 19.00 w celu zapisania się do bierzmowania.
  7. Wszystkich chłopców jak i dziewczynki chcących służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy po Mszy Św. do zakrystii.
  8. Parafia poszukuje Administratora Cmentarza, którym może być wyłącznie osoba fizyczna. Wszystkie opłaty za prolongatę miejsc na cmentarzu będą przeznaczone na utrzymanie i inwestycje na cmentarzu.
  9. Za tydzień naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali Diecezjalne Radio RODZINA.
  10. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny. Opiece Maryi polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.
  11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
    • Mateusz Śmiżewski zam. Kątna – Monika Dorsz zam. Strzelce Małe Zapowiedź III