Ogłoszenia parafialne – 04 marca 2018r,

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 marca 2018r.

1. Obchodzimy III Niedzielę Okresu 40-dniowego Przygotowania do Wielkanocy czyli Wielkiego Postu. Msze św. w porządku normalnym. Na zakończenie każdej Mszy św. z wyjątkiem niedzieli o 18,00 adoracja Najśw. Sakramentu z racji I-Niedzieli Miesiąca. O g.17,30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a po Gorzkich Żalach Msza św. bez adoracji. Po Mszy św. o 7,30 i 12,00 zmiana tajemnic Róży Niewiast i Dziecięcej. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12,00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych.
  2. Zapraszamy do kancelarii od 17,40: w środę wszystkie sprawy oprócz chrztu św. oraz w piątek nauka przed chrztem; od 18,40 pozostałe sprawy dotyczące sakramentu chrztu św. Można też umówić się telefonicznie.
  3. Zapraszamy na Drogi Krzyżowej, które tak jak Gorzkie Żale obdarzone są odpustami. Na filiach Drogi Krzyżowe są po Mszy św. o 16,00. W środę Raków i Śliwice, w piątek Kątna. W kościele parafialnym Droga Krzyżowa w piątek o 16,30. Zachęcamy wspólnoty parafialne do prowadzenia rozważań tego nabożeństwa.
  4. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich wierzących na REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadzi franciszkanin biblista O. dr Tadeusz SKIBIŃSKI OFM z Wrocławia. Rozpoczną się antycypowaną Mszą św. w sobotę 17 marca o g. 17,00 i będą trwały do środy 21 marca; w szkole od poniedziałku 19 marca do środy 21 marca br.
  5. PLAN REKOLEKCJI:
    • W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ NAUKI OGÓLNE na Mszach św. : sobota 17,00 kościół parafialny; niedziela: Kątna g. 9,00; Raków g. 10,30; Śliwice 11,15. Kościół parafialny 7,30 nauka ogólna; 12,00 – nauka stanowa dla rodzin z małymi dziećmi; o 16,30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. 18,00 Msza św. bez kazania. Po Mszy św. (ok. 18,30) nauka stanowa dla małżonków i rodziców młodzieży oraz dla samej młodzieży. Po tej nauce krótkie 15-minutowe obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
    • W poniedziałek, wtorek i środę 9,00 Msza św. w kościele parafialnym; od IV lekcji zajęcia rekolekcyjne w szkole. Po południu o 16,00 Śliwice; 17,00 Raków; 18,00 Kątna i 19,00. Kościół parafialny. Rekolekcje będą miały charakter ewangelizacyjny ze świadectwami ludzi świeckich; dla młodych będzie zespół muzyczny.
    • Spowiedź wielkopostna będzie w czwartek po rekolekcjach 22 marca br.: o 8,00 kościół parafialny; o 16,00 Raków i Śliwice – na zakończenie spowiedzi Droga Krzyżowa z Komunią św.; od 16,30 spowiedź w Kątnej i kościele parafialnym, z tym, że o 17,00 normalnie Msza św. w kościele.
  6. Od dzisiaj zaczynamy rozprowadzać paschaliki rodzinne, na wzór świecy paschalnej w kościele po 14 zł, z czego do Caritasu Archidiecezjalnego odprowadzamy 11 zł oraz Torby Miłosierdzia, jedna na kilka rodzin lub rodzinę wielopokoleniową na dary w naturze. Ponadto mamy jeszcze baranki z białej czekolady na śniadanie wielkanocne w cenie 5 zł. W kościele parafialnym w zakrystii, w kaplicach przed kaplicą.
  7. GMINA DŁUGOŁEKA zaprasza mieszkanki gminy na Gminny Dzień Kobiet w sobotę 10 marca w szkole w Borowej od g. 14,00. Będą kosmetyczki, fryzjerki, warsztaty. Ponadto darmowe badanie wzroku, ciśnienia krwi, pomiary cukru i mammografii. Będzie kącik dla dzieci z animatorami. Będzie można zrobić zakupy. Natomiast Sołtys i Rada Sołecka zaprasza w sam Dzień Kobiet 8 marca, w czwartek od 16,00 na świetlicę wiejską w strojach wieczorowych.
  8. ZAPOWIEDZI : Michał WIELOSIK, st. Wolny, s. Henryka ur. 13 X 1986r., zam. Piszkawa 4a ORAZ Marlena Joanna OCHOCKA, c. Zenona, ur. 10 XI 1994, zam. j.w. Zapowiedź I.
  9. Na wyjazd majowy do Kolonii zgłosiły się tylko dwie rodziny i to niepełne, stąd wyjazd odwołujemy. Natomiast z wielką radością informujemy Parafian, że w piątek zawiązał się w naszej parafii już trzeci Krąg Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Nowa Oaza Rodzin składa się z pięciu małżeństw, głównie młodych, stąd może dołączyć jeszcze jedno małżeństwo. Serdecznie zapraszamy.

INTENCJE