Ogłoszenia parafialne – 25 lutego 2018r,

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 LUTEGO 2018r.

1. Obchodzimy II Niedzielę Okresu 40-dniowego Przygotowania do Wielkanocy czyli Wielkiego Postu.
  2. Z radością informujemy, że operacja Kuby Witkowskiego przebiegła pomyślnie. W środę został wybudzony; w czwartek nawiązał kontakt po angielsku, sam mówić nie może z racji rurki,  potwierdza docierające do niego komunikaty. W poniedziałek wraca z intensywnej terapii do swego pokoju. Przy okazji jeszcze raz dziękujemy ogromnej rzeszy ludzi zaangażowanych w ratowanie życia młodego człowieka. Na Orliku z racji biegu i innych form pomocy zebrano 53 040 zł i 20 gr. Pozostałe kwoty już ogłaszaliśmy. Niech dobry Bóg za dobro wynagrodzi.
  3.    Równie gorąco dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na HOSPICJA. Zebrano 525 złotych. Bóg zapłać.
  4. Msze św. w kościele parafialnym o 17,00. W środę po Mszy św. służymy w kancelarii parafialnej na plebanii. Można też umówić się telefonicznie.
  5. W czwartek o 15,30 Msza św. okazja do spowiedzi i Msza św. w Rakowie i Śliwicach, a po niej Droga Krzyżowa.
  6. W piątek o 15,30 okazja do spowiedzi i Msza św. z Drogą Krzyżową w Kątnej. Na filiach Drogi Krzyżowe będą zawsze po Mszy św., z racji wyjazdów, głównie na Spowiedź do dekanatu jednego księdza. Wówczas prowadzić będą szafarze, Kręgi Domowego Kościoła lub inne wspólnoty. To samo dotyczy nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele 30 minut przed Mszą św. W ten piątek spowiedź od 16,15, po spowiedzi Droga Krzyżowa. Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej rozpocznie się Msza św., czasem parę minut wcześniej, a czasem później.
  7. W I-piątek do południa odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. starszych i chorych nie wychodzących z domów. Nowe adresy prosimy zgłosić w zakrystii.
  8. GORZKIE ŻALE PRZED Najświętszym Sakramentem będą w niedziele o 17,30; zakończone nauką pasyjną i Błogosławieństwem. Bezpośrednio potem Msza św. bez kazania, dlatego zachęcamy wszystkich do przyjścia wcześniej.
  9. NABOŻEŃSTWA Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali obdarzone są przez Kościół łaską odpustu zupełnego, zwłaszcza połączone z przyjęciem Komunii św.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7,30 zmiana tajemnic Różańca św. Róży Niewiast, a po Mszy o 12,00 Dziecięcej Róży Różańcowej. Na filiach według dotychczasowych zwyczajów.
  11. Otrzymaliśmy z Archidiecezji Kolońskiej w Niemczech kolejne podziękowanie za serdeczne przyjęcie ich młodzieży w dni poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Z podziękowaniem jest związane kolejne zaproszenie na ich spotkanie młodych w dniach od 30 kwietnia do 1 maja w Sanktuarium Maryjnym Altenberg, gdzie grupy otrzymają słynne światło pokoju z Altenberg. Zapraszamy w szczególny sposób rodziny goszczące pielgrzymów, jak też panie i panów, przygotowujących im posiłki i organizującym im czas pobytu. Od 1 lutego zaczęliśmy zapisy chętnych na ten wyjazd. Już 2 zgłosiła się pierwsza rodzina. Od ilości zgłoszeń zależy, czy zorganizujemy autokar, czy też samochodami. Byłoby dobrze, aby z roku 2017 ktoś pojechał, wtedy innym będzie łatwiej tam uczestniczyć. Przewidywany dzień wyjazdu 29 kwietnia, powrotu 2 maja. Serdecznie zapraszamy. Można się też zapisywać na adres mailowy parafii podając imiona, nazwisko, adres i telefon kontaktowy uczestników.
  12. Na razie zgłosiła się jedna rodzina, ale to jest za mało, aby taki wyjazd mógł się odbyć.
  13. Przypominamy maturzystom od pielgrzymce na Jasną Górę 9 marca 2018r. Pozostałe ogłoszenia za tydzień z racji zbyt dużej ilości informacji.