Ogłoszenia parafialne – 11 lutego 2018r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 LUTEGO 2018r.

1. Obchodzimy VI Niedzielę Zwykłą. Na zakończenie Mszy św., na prośbę rodziców prezentacja naszej parafialnej drużyny harcerskiej. Również na prośbę rodziców i przyjaciół Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, zgodził się dziś na zbiórkę do puszek na trudną operację młodego naszego Parafianina Jakuba Witkowskiego. Szczegóły na plakacie w gablocie. Z odpowiednią pomocą pośpieszy też Parafialny Oddział Caritas. Wszystkim zaangażowanym w ratowanie życia Kuby niech dobry Bóg wynagrodzi. Bardzo prosimy o modlitwę w jego intencji. Również na Orliku w Brzeziej Łące o 14,00 w przyszłą niedzielę zapraszamy na bieg niedzielny wspierający Kubę Witkowskiego. Gorąco dziękujemy za zbiórkę w ubiegła niedzielę na klasztory klauzurowe  wysokości 876,5 złotych. Ofiarodawcom niech dobry Bóg wynagrodzi.
  2. W najbliższą środę rozpoczynamy 40 dniowy okres przygotowania do Wielkanocy, czyli WIELKI POST. W POPIELEC JEST POST ŚCISŁY ilościowy i jakościowy, a Msze św. posypaniem głów popiołem będą o 10,00 i 18,00 w kościele parafialnym; o 16,30 w Rakowie i Śliwicach oraz jeszcze o 18,00 w Kątnej. To jest ścisły dzień pokutny i człowiek wierzący nie może brać udział w tym dniu w żadnej zabawie walentynkowej, ani żadnej rozrywce.
  3. W tradycji liturgicznej kościoła dzisiaj, jutro i pojutrze odbywają się adoracje Najśw. Sakramentu. Z uwagi na duże zimno w kościele i fakt ogromnej ilości chorujących; w tym roku w niedzielę będzie adoracja na zakończenie Mszy św. o 18,00 z uroczystym błogosławieństwem. W poniedziałek i wtorek o 9,00 Godzinki z krótką adoracją Najśw. Sakramentu; o 15,00 Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najśw. Sakramentem oraz na zakończenie Mszy św. o 17,00 adoracja z Litanią i błogosławieństwem.
  4. W czwartek o 16,00 Msza św. w Rakowie i Śliwicach, a po niej Droga Krzyżowa. Po Mszy św. o 17,00 w kościele parafialnym KANCELARIA na plebanii. Można też umówić się telefonicznie, aby służyć Parafianom w dogodnej porze.
  5. W piątek 16 lutego br. o 16,00 Msza św. i Droga Krzyżowa w Kątnej. Na filiach Drogi Krzyżowe będą zawsze po Mszy św., bo gdy zaczną się w dekanacie spowiedzi wielkopostne, będą je prowadzić szafarze, Kręgi Domowego Kościoła lub inne wspólnoty. To samo dotyczy nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele 30 minut przed Mszą św. W ten piątek o 16,30. Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej rozpocznie się Msza św., czasem parę minut wcześniej, a czasem później.
  6. GORZKIE ŻALE PRZED Najświętszym Sakramentem będą w niedziele o 17,30; zakończone nauką pasyjną i Błogosławieństwem. Bezpośrednio potem Msza św. bez kazania, dlatego zachęcamy wszystkich do przyjścia wcześniej.
    NABOŻEŃSTWA Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali obdarzone są przez Kościół łaską odpustu zupełnego, zwłaszcza połączone z przyjęciem Komunii św.
  7. Mamy w parafii dwa kręgi Domowego Kościoła.Najmłodszy Krąg kończy dwuletni pilotaż i nie możemy do niego przyjmować nowych małżeństw. Mamy już chętnych do założenia nowego kręgu i czekamy na przydział pary pilotującej. Ten tydzień jest już ostatnim czasem do zgłoszenia się, aby przez rok poznać gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie. Ten rok nie powoduje żadnych dalszych zobowiązań, jest jednak konieczny, aby poznać bogactwo tej rodzinnej formacji. Zapisy u księży.
  8.  I Niedzielę Wielkiego Postu w dniu 18 lutego 2018 r. Abp Józef Kupny zgodził się pomóc hospicjom. Zebrane przez woluntariuszy w czasie kwesty ofiary zostaną w całości przeznaczone na potrzeby chorych z dwóch wrocławskich hospicjów: przy Dolnośląskim Centrum Onkologii i prowadzonego przez OO. Bonifratrów oraz Hospicjum w Wilnie. Jest to jedna z form jałmużny wielkopostnej. Z góry dziękujemy.