Piąta Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024r

Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity

• V wielkanocna
    • Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane: w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00; w niedziele o godz. 17.30; Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych przy krzyżach przydrożnych i kapliczkach. W dniach Mszy św. w kaplicach filialnych nabożeństwo majowe po Mszy św.
    • Środa – osoby udające się na pielgrzymkę do Sobótki, zbiórka o 50, wyjazd o 7.00 z pod Żabki.
    • Pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa o powołania kapłańskie. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
    • 2 maja – Dzień Flagi Narodowej, pamiętajmy, aby wywiesić na naszych domach flagę Polski.
    • Piątek, 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Msze św. według porządku niedzielnego. Okazja do spowiedzi św. 15 minut przed Mszą św. Majówka o godz. 17.30; o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny
    • Pierwsza sobota miesiąca – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca, wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi, wraz ze zmianą Tajemnic Żywego Różańca.
    • po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Przed nami:
    • Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III, odbędzie się w niedzielę 19 maja na Mszy św. o godz. 9.30.
    • Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV, odbędzie się w niedzielę 26 maja na Mszy św. o godz. 10.00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, oraz spowiedź w sobotę 25 maja o godz. 9.00.
    • ks. Radosław razem z LSO, organizuje wycieczkę do Skalnego Miasta w Czechach. Wyjazd 31 maja (piątek po Bożym Ciele) o godz. 6.00, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 50 zł autokar, oraz 15 zł, bilet wstępu. (jest 15 wolnych miejsc)

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

• II – Paweł Szrecer, Jelcz-Laskowice, kawaler, Agata Bałchanowska, Raków, panna

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz