II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 23 luty 2024 r.

Piotr rzekł do Jezusa: «Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza»

• Druga Wielkiego Postu, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele, jako dzień modlitw w intencji misji – zbiórka ofiar do puszki na dzieło misyjne.
    • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
    • Codziennie różaniec o godz. 17.30
    • Spowiedź – 15 minut przed Mszą św.
    • ŚrodaNowenna do NMP
    • Czwartekpo Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
    • I Piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.15
    • Piątek rozpoczęcie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla klas VII i VIII oraz dla młodzieży licealnej, o godz. 19.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej, po którym odbędzie się spotkanie organizacyjne
    • I sobota miesiąca
      • odwiedziny osób chorych i starszych z Komunią św. od godz. 9.00
      • całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
      • Raków, środa godz. 16.45;
      • Śliwice, czwartek godz. 16.45;
      • Kątna piątek godz. 16.45;
      • Brzezia Łąka piątek godz. 9.00, 17.15 dla dzieci, 19.00 dla dorosłych i młodzieży
    • I miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • Msza św. dla dzieci, szczególnie z klas III i rodziców, przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 10.00.
  4. Przed nami:
    • Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu, potrwają do wtorku (17-19 marca). Rekolekcjom przewodniczyć będzie ks. Marcin Werczyński.
    • Sakrament spowiedzi świątecznej, przy udziale zaproszonych księży, sprawowany będzie w czwartek 21 marca.
    • Droga Krzyżowa ulicami Brzeziej Łąki odbędzie się w piątek 22 marca.
    • Parafialna Piesza Droga Krzyżowa do sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy (ok. 30 km) odbędzie się w sobotę 9 marca. Zapisy i informacje w zakrystii u ks. Proboszcza.
  5. Maturzystów naszej parafii zapraszamy na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 8 marca. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
  6. W zakrystii można nabyć wielkanocne baranki z białej czekolady, CARITAS w cenie 10 zł.
  7. W kopertach, na tacę, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  8. Kancelaria parafialna czynna środa, czwartek, piątek po Mszy św. wieczornej.

POŻEGNANIE:

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Bogusława Kuriata (l. 77) z Oleśniczki . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…