ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA MARYI i JÓZEFA – 31 grudnia 2023 r.

Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością, a łaska Boża spoczywała na Nim.

1. Dzisiejsza niedziela: Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
  2. Jutro: Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. niedzielny. Nie ma Mszy św. o 7.30. Dodatkowa Msza św. w Śliwicach o godz. 10.30.
  3. W tygodniu spowiedź od 14.45 do 15.00.
  4. I Piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. od godz. 14.30. do 15.00
  5. Sobota; Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych – niedzielny. Dodatkowa w Śliwicach o 7.30. Bardzo serdecznie zapraszamy na ORSZAK TRZECH KRÓLI w Brzeziej Łące. Początek o godz. 12.00 w kościele parafialnym, następnie Msza św. i radosny przemarsz ulicami Brzeziej Łąki przy śpiewie kolęd. Prosimy aby się przebrać za aniołki, pastuszków. Ofiary na tacę są w tym dniu przeznaczone, na Papieski Fundusz Misyjny. W tym dniu poświęcenie wody, kredy i kadzidła, które można nabyć po Mszy św. (dobrowolna ofiara).
    • Niedziela Chrztu Pańskiego, pierwsza miesiąca – adoracyjna. Po Mszy św. o 12.00 zapraszamy na koncert kolęd przygotowany przez dzieci ze Szkołę Muzycznej Akademia Suzuki z Bielawy.
    • Począwszy od 2 stycznia (wtorek) zmieniony będzie porządek nabożeństw na czas trwania kolędy. W tygodniu w dni powszednie Msza św. o godz. 15.00. (z wyjątkiem sobót). Nie ma Mszy św. w tygodniu w kaplicach filialnych.
  7. Wizyta Duszpasterska – Kolęda AD 2024: w tym tygodniu:
    • 2 stycznia 2024 r. wtorek Piszkawa,
    • 3 stycznia 2024 r. środa Raków,
    • 4 stycznia 2024 r. czwartek Oleśniczka (domy po prawej stronie jadąc od Kątnej),
    • 5 stycznia 2024 r. piątek Oleśniczka (domy po lewej stronie jadąc od Kątnej)
    • Informacja dla rodzin przyjmujących kolędę w domu:
      • wizyty kolędowe będą się rozpoczynały w dni powszednie o 16.00, w sobotę od 12.00.
      • prosimy o obecność w miarę możliwości wszystkich mieszkańców, o biały obrus, krzyż, świeczki i Pismo św. na stole.
  8. Kancelaria parafialna czynna bezpośrednie po Mszy św. o godz.15.00. W innych godzinach można umówić się telefonicznie.

POŻEGNANIE

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Leśniaka (l. 82) ze Śliwic i śp. Wacławę Piechota (l.90) ze Śliwic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

z życzeniami Błogosławieństwa Bożego na Nowy Rok

Ks. Tomasz Płukarski