IV NIEDZIELA ADWETU – 24 grudnia 2023 r. – WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego»

1. Przeżywamy IV niedzielę adwentu, ale także Wigilia Bożego Narodzenia. Szczególny dzień w polskiej i katolickiej tradycji. Pamiętajmy o tym by zachować odświętny, religijny wymiar spotkania przy wigilijnym stole: ze światłem wigilijnej świecy, z czytaną uroczyście Ewangelią o Narodzeniu i z łamanym przy akompaniamencie życzeń opłatkiem. Dziś nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
  2. PASTERKI :
    • Śliwice 20.00;
    • Raków 22.00;
    • Kątna 22.00;
    • Brzezia Łąka 24.00.
  3. PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA Msze św.:
    • Brzezia Łąka: 12.00 i 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 7.30);
    • Kątna 9.00;
    • Śliwice 10.30;
    • Raków 10.30.
  4. WTOREK- ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA. Msze św.:
    • Brzezia Łąka 7.30; 12.00; 18.00.
    • Kątna 9.00;
    • Śliwice 10.30;
    • Raków 10.30;
    • Naszą modlitwą i ofiarą złożoną na tacę wspierać będziemy Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.
  5. Środa 27 grudnia; święto św. Jana Apostoła po Mszy św. poświęcimy przyniesione wino.
  6. Czwartek 28 grudnia; święto świętych Młodzianków, męczenników. Po Mszy św. specjalne błogosławieństwo dzieci.
  7. W najbliższą niedzielę 31 grudnia: święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza św. o godz. 12.00 w intencji rodzin naszej parafii. W trakcie Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Msza św. i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku o godz. 18.00. W trakcie nabożeństwa sprawozdanie z życia parafii z ostatniego roku.
  8. Poniedziałek 1 stycznia: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. niedzielny. Nie ma Mszy św. o 7.30. Dodatkowa Msza św. w Śliwicach o godz. 10.30.
  9. Opłatki do nabycia w zakrystii, po Mszy świętej.
  10. Bóg zapłać wszystkim którzy roznosili opłatki w naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  11. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła parafialnego na Święta: dzieciom naszej parafii za serduszka z dobrymi uczynkami, Wielki Kiermasz Choinek za ofiarowane choinki do kościoła, rodzinie p. Haba za zbudowanie szopki, wszystkim którzy ubierali i dekorowali Kościół.
  12. W tym roku podobnie jak w ubiegłym, odwiedzimy z wizyta duszpasterską te rodziny naszej parafii, które wcześniej wyrażą taką wolę. Deklaracje zgłoszenia „kolędy” są, na stoliku z gazetami, dostępne są również na stronie internetowej parafii 2024 deklaracja kolędy. Rodziny które chcą, aby odbyła się „kolęda” proszone są o wypełnienie deklaracji albo w formie papierowej albo elektronicznie.
  13. Już dziś zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który odbędzie się jak warunki pozwolą, 6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy całe rodziny, gwarantujemy korony, śpiewniki i radosną atmosferę.
  14. Na stoliku prasowym znajduje się informacja o planowanej pielgrzymce parafialnej do Portugalii w czerwcu 2024 r., zapisy u ks. Tomasza.
  15. OSP Brzezia Łąka zaprasza w piątek 29 grudnia o godz. 17.00, na uroczyste przywitanie nowego wozu strażackiego.

POŻEGNANIE W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Andrzeja Habę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim parafianom i przybyłym gościom
życzymy
błogosławionych, pełnych radości i pokoju serca,