XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 5 listopada 2023 r.

„Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: « Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony»”

• Pierwsza miesiąca – adoracja po Mszy św.
    • Dodatkowa Msza św. o 10.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
    • Nabożeństwa wypominkowe w kościele parafialnym rozpoczynają się o godz. 18.00; połączone są z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie jest Msza święta.
    • Do 8 listopada włącznie każdy wierny każdego z tych dni może skorzystać z daru Odpustu zupełnego w intencji zmarłych. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła połączone z modlitwą za zmarłych oraz przyjęcie Komunii św.
    • Sobota – Narodowe Święto Niepodległości – 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Porządek Mszy św.
      • Kątna 9.00;
      • Raków 10.30;
      • Śliwice 17.00
      • Brzezia Łąka 12.00 w intencji Ojczyzny i 18.00 o pokój na swiecie.
      • Po Mszy św. o godz. 12.00 koncert patriotyczny przygotowany przez chór parafialny Te Deum, oraz scholę dziecięcą Hosanna.
    • Spowiedź św.: w dni powszednie i w niedzielę – 15 min. przed Mszą św.
    • Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitwą i ofiarami do puszek będziemy wspierać chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
  4. Na stoliku prasowym znajduje się:
    • Prasa katolicka – zapraszamy do czytelnictwa.
  5. Można jeszcze składać wypominki. Przy wyjściu z kościoła można pobrać kartki wypominkowe. Prosimy o wpisywanie nazwisk drukowanymi literami, a także wpisać miejscowość i ulicę ofiarodawcy.
  6. Kancelaria parafialna czynna, w środę i czwartek, piątek pół godziny od zakończenia Mszy św.
  7. Są jeszcze miejsca na jednodniową pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, wraz z modlitwą przy grobie śp. Ks. Jana Kapci, długoletniego proboszcza naszej parafii. Wyjazd 13 listopada o godz. 4.00. Koszt przy komplecie osób 120 zł: autobus i bilet wstępu do muzeum Domu św. Jana Pawła II
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy wszystkim obchodzącym osobiste czy rodzinne uroczystości.

POŻEGNIANIE Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego: śp. Ryszarda Wesołowskiego ze Śliwic. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

KALENDARZ LITURGICZNY

• 9 listopada (czwartek) – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto)
  • 10 listopada (piątek) – św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła (wspomnienie)
  • 11 listopada (sobota) – św. Marcina z Tours (wspomnienie)