XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22 października 2023 r.

Jezus rzekł: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

• Rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary do puszki, zbierane są na pomoc dla misji, w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych.
    • W całej Polsce liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych oraz przystępujących do Komunii św..
    • Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15
    • Codziennie nabożeństwo różańcowe, o godz. 17.30.
    • Spowiedź św.: w dni powszednie i w niedzielę – 15 min. przed Mszą św.
    • Piątek o godz. 19.00 – warsztaty synodalne.
  3. Przed nami:
    • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych – w środę 1 listopada. Msze Święte w tym dniu:
      • Brzezia Łąka 7.30 i 10.15;
      • Śliwice 7.30;
      • Kątna 9.00
      • Raków 9.00.
      • Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 12.00, po której nastąpi procesja z modlitwą za zmarłych.
    • 2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny: Msze św.
      • Śliwice i Raków godz. 17.00;
      • Kątna i Brzezia Łąka godz. 18.00.
      • Nabożeństwa wypominkowe w kościele parafialnym rozpoczną się 3 listopada. Program modlitwy wypominkowej zostanie podany za tydzień.
  4. Przy wyjściu z kościoła można pobrać kartki wypominkowe. Prosimy o wpisywanie nazwisk drukowanymi literami, a także wpisać miejscowość i ulicę ofiarodawcy.
  5. Bóg zapłać za przygotowanie poczęstunku na spotkanie Róż Różańcowych.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na Dzień Papieski w kwocie: 1217 zł. Bóg zapłać za ofiary na fundusz inwestycyjny kościoła parafialnego zebrana suma to 3112 zł
  7. Kancelaria parafialna czynna, w środę, czwartek i piątek w godz. 18.30 do 19.00.
  8. Mamy nową Księgę Intencji Mszalnych na rok 2024. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  9. Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, wraz z modlitwą przy grobie śp. Ks. Jana Kapci, długoletniego proboszcza naszej parafii. Wyjazd 13 listopada o godz. 4.00. Koszt przy komplecie osób 120 zł: autobus i bilet wstępu do muzeum Domu św. Jana Pawła II.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy wszystkim obchodzącym osobiste czy rodzinne uroczystości.

KALENDARZ LITURGICZNY NA TYDZIEŃ:

• 28 października (sobota) Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza