XII niedziela zwykła – 25 czerwca 2023 r.

„Jezus powiedział do swoich apostołów: « Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie ».”

• XII w roku liturgicznym.
    • O 17.30, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
    • Nabożeństwa czerwcowe do piątku po Mszy św. wieczornej.
    • Czwartek – Uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. św. Modlić się będziemy szczególnie w intencjach papieża Franciszka. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. “świętopietrze”.
    • I Sobota miesiąca – po Mszy św. wieczornej, zmiana tajemnic różańcowych i Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Adoracja całonocna do godz. 7.00.
    • I Sobota miesiąca – odwiedziny osób chorych i starszych z posługą sakramentalną. Ksiądz Maciej odwiedzi od godz. 9.00. Ksiądz Proboszcz odwiedzi 26 czerwca w poniedziałek od godz. 9.00.
    • Pierwsza miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. W tym dniu przypada na naszą parafię adoracja wieczysta Archidiecezji Wrocławskiej. Początek po Mszy św. o godz. 12.00. zakończenie o godz. 18.00.
  4. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości sakramentu bierzmowania. 49 osób z naszej parafii przyjęło sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Bóg zapłać za ufundowane nowe lekcjonarze.
  5. W okresie wakacyjnym porządek Mszy św. pozostaje bez zmian; dotyczy to kościoła parafialnego i kaplic filialnych. Kancelaria czynna w dni powszednie od 18.30 do 19.00
  6. Rozpoczyna się czas wakacji, urlopów. Wszystkim podróżującym, pielgrzymującym i uczestnikom różnych form wypoczynku życzymy bezpieczeństwa i nabrania sił do dalszej pracy i nauki.
  7. Ks. Abp Józef Kupny z dniem 31 sierpnia odwołuje ks. Macieja Zacharczuka ze stanowiska wikariusza naszej parafii, ustanawiając wikariuszem Archikatedry Wrocławskiej. Uroczyste pożegnanie księdza Macieja odbędzie się na Mszy św. 30 sierpnia o godz. 18.00. Z dniem 1 września ustanawia wikariuszem naszej parafii księdza Radosława Bariasza, dotychczasowego wikariusza parafii NMP Miłosierdzia w Oleśnicy.

• Jakub Woźniak, kawaler, Jutrosin, Dagmara Cieślikiewicz, panna, Bielawa

KALENDARZ LITURGICZNY

• 28 czerwca (środa) – św. Ireneusza z Lyonu, biskupa i męczennika (wspomnienie)
  • 29 czerwca (czwartek) – świętych Apostołów Piotra i Pawła (uroczystość)