IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2023 r.

Jezus, przechodząc, ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. Splunął na ziemię, uczynił błoto ze śliny i nałożył je na oczy niewidomego, i rzekł do niego: «Idź, obmyj się w sadzawce Siloam» – co się tłumaczy: Posłany. On więc odszedł, obmył się i wrócił, widząc.

1. Dzisiejsza niedziela w liturgii nazywana jest niedzielą Laetare – czyli radości.
    • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
    • Poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
    • Środa: Nowenna do NMP.
    • Czwartek – po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
    • Piątek: Droga Krzyżowa ulicami Brzeziej Łąki. Nie będzie drogi krzyżowej o 17.30. Naszą modlitwę rozpoczniemy przy kościele o godz. 19.00 zakończymy na cmentarzu parafialnym. Zapraszamy mieszkańców do niesienia krzyża przy poszczególnych stacjach: I: ministranci, lektorki, II: chór Te Deum; III: Domowy Kościół; IV: Żywy Różaniec; V: Brzezia Łąka; VI: Pietrzykowice; VII: Śliwice; VIII: Bielawa; IX: Raków; X: Mydlice i Nowy Dwór; XI: Kątna; XII Oleśniczka; XIII Piszkawa; XIV Brzezia Łąka Dębno i Zamłynie. Modlitwę będą prowadzili klerycy roku przygotowawczego wraz z księżmi z Seminarium Duchownego.
    • Indywidualne spotkanie duszpasterskie, dla kandydatów do bierzmowania: wtorek, i środa bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
    • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Raków, środa godz. 16.45; Śliwice, czwartek godz. 16.45; Kątna piątek godz. 16.45;
    • Sobota – Uroczystość Zwiastowania NMP. Msza św. o godz. 9.00.
    • Rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne i potrwają do środy włącznie. Rekolekcjom przewodniczyć będzie bp Maciej Małyga. Spowiedź rekolekcyjno – świąteczna, przy udziale zaproszonych księży, będzie w środę 29 marca.
    • Możliwość nabycia palm i stroików świątecznych przygotowanych przez mieszkańców Rakowa i Bielawy. Dochód przeznaczony jest na remont kaplicy w Rakowie.
  4. W zakrystii można nabyć wielkanocne baranki z białej czekolady, CARITAS w cenie 10 zł. Dochód będzie przekazany przez Caritas Archidiecezji, na pomoc potrzebującym.
  5. W kopertach, na tacę, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  6. Kancelaria parafialna czynna środa, czwartek, piątek po Mszy św. wieczornej.