I NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2022 r.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie”.

1. Dzisiejsza niedziela to I adwentu.
  2. Rozpoczynamy Adwent. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Sensem tego czasu jest doświadczenie żywej obecności Chrystusa w swoim życiu. Pomogą nam w tym duchowe praktyki:
    • Roraty: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; w soboty o godz. 7.00 Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. W czasie tegorocznych rorat będziemy poznawać biblijnych bohaterów historii zbawienia. Dzieci będą otrzymywać pamiątki z kolejnych nabożeństw. Roraty są nabożeństwem światła. Dorosłych prosimy o korzystanie ze świeczek wyłożonych z tył,u kościoła, a dzieci o przynoszenie lampionów.
    • Rekolekcje adwentowe: od IV niedzieli Adwentu do wtorku. Poprowadzi o. Jarosław Zatoka OFM.
    • Spowiedź świąteczna: w poniedziałek 19 grudnia.
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek adwentu po Mszy św. do 20:00. To nasze adwentowe czuwanie i czas na osobistą modlitwę. W trakcie Adoracji okazja do spowiedzi św.
    • Dziś po Mszach św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będą roznoszone, w miarę możliwości w poszczególnych miejscowościach. Złożone ofiary są przeznaczone na potrzeby parafii.
    • Świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom do nabycia po Mszy św. w zakrystii: małe po 10 zł; duże po 20 zł.
  3. W tym tygodniu:
    •  I czwartek miesiąca: modlitwa o powołania i za powołanych.
    • w I piątek miesiąca: okazja do spowiedzi od 17.30
    • w I sobotę miesiąca: odwiedziny osób chorych i starszych, od godz. 9.00.
    • w I sobotę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  4. W najbliższą niedzielę, II adwentu 4 grudnia:
    • Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 10.00. Na Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone medaliki.
  5. Na stoliku prasowym znajduje się informacja o planowanej pielgrzymce parafialnej do Włoch w kwietniu 2023 r., zapisy u ks. Tomasza.
  6. Zapraszamy się już na odpust parafialny we wtorek 6 grudnia o godz. 18.00. Spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci, w kościele parafialnym, 6 grudnia o godz. 17.30. Rodzice mogą wcześniej pomóc św. Mikołajowi w przygotowaniu paczek. Podpisane paczki dostarczamy na plebanię
  7. W zakrystii i kancelarii, możemy zamawiać intencje mszalne na rok 2023.
  8. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Nowe Życie.