XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 listopada 2022 r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Gdy ukrzyżowano Jezusa, lud stał i patrzył. A członkowie Sanhedrynu szydzili: «Innych wybawiał, niechże teraz siebie wybawi, jeśli jest Mesjaszem, Bożym Wybrańcem ».

• Ostatnia niedziela roku liturgicznego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
    • Z posługą Słowa Bożego witamy ks. Jacka Froniewskiego, Kanclerza Kurii.
    • Naszymi ofiarami do puszki wspieramy budowę nowych kościołów w naszej archidiecezji.
    • Spowiedź św.: w dni powszednie i w niedzielę – 15 min. przed Mszą św.
    • Wtorek – wspominamy św. Cecylię patronkę muzyki kościelnej. Otaczamy modlitwą i wdzięcznością: p. Katarzynę Kordyjak prowadzącą chór parafialny, wszystkich chórzystów chóru Te Deum, a także organistę p. Krzysztofa Proskienia.
    • Środa – Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
    • Sobota – po Mszy wieczornej do godz. 20.00, na rozpoczęcie adwentu – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Najbliższa niedziela 27 listopada:
    • I Niedziela Adwentu.
    • Po Mszach św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będą roznoszone w poszczególnych miejscowościach. Złożone ofiary są przeznaczone na potrzeby parafii.
    • Będą rozprowadzane Świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duża świeca w cenie 20 zł, a mała 10 zł.
  4. Na stoliku prasowym znajduje się:
    • Informacja o planowanej pielgrzymce parafialnej do Włoch w kwietniu 2023 r., zapisy u ks. Tomasza.
  5. Na ostatnim spotkaniu Róż Różańcowych zawiązała się w naszej parafii nowa Róża Różańcowa, której patronką będzie św. Jadwiga. Zawierzenie nowej Róży Różańcowej odbędzie się na Uroczystości Odpustowej św. Mikołaja. Pojawiła się inicjatywa powstania męskiej Róży Różańcowej, zapraszamy mężczyzn do modlitwy „dziesiątką” różańca.
  6. Wspólnota Domowego Kościoła organizuje bezalkoholową zabawę sylwestrową w Oleśniczce. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Koszt zabawy sylwestrowej to 300 zł od pary. Zapisy i bliższe informacje u ks. Macieja
  7. Bóg zapłać za ofiary dla chrześcijan prześladowanych na Ukrainie. Zebrana kwota to 1511 zł.
  8. Taca na cele remontowe kościoła parafialnego wyniosła 2487 zł. Bóg zapłać.
  9. Kancelaria parafialna czynna, w środę, czwartek i piątek pół godziny od zakończenia Mszy św.