XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 października 2022 r.

Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: «Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami!»

• Nabożeństwo Różańcowe o 17.15
    • W Kościele w Polsce odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
    • Taca przeznaczona jest na cele remontowe kościoła parafialnego.
    • Codziennie nabożeństwo różańcowe, o godz. 17.30.
    • Czwartek – 13 października zapraszamy na uroczystość wprowadzenia relikwii świętych Hiacynty Marto i jej brata Franciszka czyli dzieci, którym objawiła się Matka Boża w Fatimie. Te relikwie mają dla nas bardzo duże znaczenie, są bezpośrednią łącznością z Fatimą, miejscem objawień i kultu Matki Bożej. Uroczystości będzie przewodniczył O. Maksymilian Stępień OSPPE. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.
    • Piątek – Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w pełnionej misji
    • Sobota – Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Wyjazd, dla uczestników pielgrzymki, do Katedry, o godz. 5.15 z przed Plebani.
    • Kościół w Polsce obchodzić będzie Dzień Papieski – jest to wyraz wdzięczności za dar życia Jana Pawła II. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – celem jest  ufundowanie stypendiów dla młodzieży szkolnej z ubogich rodzin.
    • W piątek rozpocznie się konserwacja i czyszczenie organów. Na ten czas organy zamilkną. Koszt prac wyniesie 22 000 zł. Na ten cel można składać także ofiary na konto parafialne z dopiskiem „Organy”.
    • Przy wyjściu z kościoła można pobrać kartki wypominkowe. Prosimy o wpisywanie nazwisk drukowanymi literami, a także wpisać miejscowość i ulicę ofiarodawcy.
  4. W imieniu rodziny p. Pleśniaków z Kątnej składamy Bóg zapłać za ofiary złożone na odbudowę domu po pożarze. Zebrana kwota to 5209 zł.

KALENDARZ LITURGICZNY NA TYDZIEŃ:

• 13 października (czwartek) – bł. Honorata Koźmińskiego (wspomnienie)
  • 15 października (sobota) – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła (wspomnienie)