XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 września 2022 r.

Abraham odpowiedział: « Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą».

• Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swych domów i krajów szukając miejsca bezpiecznego i gościnnego dla siebie i bliskich.
    • W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Mirosława Malińskiego, Duszpasterza Akademickiego z Wrocławia, dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże.
    • Zbiórka do puszki na Radio Rodzina
    • Kandydatów do bierzmowania (młodzież klas 8 ) wraz z rodzicami zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
    • Od piątku do niedzieli nasz chór parafialny TE DEUM będzie intensywnie pracował. Zorganizowano warsztaty wokalne w tematyce gospel prowadzone przez pana Piotra Łopacińskiego który prowadzi warsztaty z zakresu emisji głosu, estetyki i stylistyki wokalnej dla chórów amatorskich jak i profesjonalnych w Polsce i za granicą. Efektem wytężonej pracy naszego chóru będzie koncert finałowy po niedzielnej Mszy św. o godz. 12:00 na który serdecznie parafian zapraszamy.
    • I sobota miesiąca – odwiedziny z posługą sakramentalną osób chorych i starszych od godz. 9.00. Po Mszy wieczornej zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
    • Sobota. Zbiórka ministrantów, i kandydatów na ministrantów o godz. 12.00 na plebani.
    • Pierwsza miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • O godz. 10.00 Msza św. dla dzieci z klas III i rodziców, przygotowujących się do I Komunii św. Na Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone różańce.
    • Po Mszy św. koncert finałowy Chóru Parafialnego muzyki Gospel.
    • Nabożeństwo Różańcowe o 17.15.
    • Zbiórka do puszki na pomoc rodzinie p. Pleśniak z Kątnej których dom uległ bardzo poważnemu pożarowi.
  4. Przed nami:
    • Zapraszamy nowe osoby do wspólnej modlitwy różańcowej w Różach Różańcowych. Informacje u ks. Proboszcza.
    • Codziennie nabożeństwo różańcowe w październiku, o godz. 17.30, w niedzielę o 17.15.
    • 15 października z wrocławskiej Katedry o godz. 6.00, wyruszy Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Zapisy na autobus do Wrocławia i na powrót z Trzebnicy u ks. Proboszcza.
  5. W piątek na posiedzeniu Rady Parafialnej zostało ustalone:
    • Jednomyślnie uchwalono podwyżkę od 1 października pokładanego na cmentarzu parafialnym: grób ziemny na 20 lat z 400 zł na 500 zł; grobowiec na 40 lat z 800 zł na 1000 zł. Jest to związane z podwyżką kosztów wywozu śmieci o około 300%; do wakacji Gmina Długołęka częściowo partycypowała w kosztach wywozu śmieci.
    • Od października taca z każdej II niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na cele remontowe naszego kościoła.
    • Ograny wymagają czyszczenia i gruntownej konserwacji. Została wybrana firma Organmistrza Andrzeja Kriese z Wrocławia.
  6. Kancelaria parafialna czynna, od środy do piątku, w godz. 18.30 do 19.00.