XIII niedziela zwykła – 26 czerwca 2022 r.

„Jezus mu odpowiedział: «Lisy mają nory i ptaki podniebne – gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł położyć».”

• XIII w roku liturgicznym
    • Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – 17.30
    • Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej do czwartku włącznie.
    • Poniedziałek – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
    • Środa – Uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła.
    • I Piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 17.30.
    • I Sobota – w tym dniu przypada na naszą parafię adoracja wieczysta Archidiecezji Wrocławskiej. Początek o godz. 15.00 – Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie adoracja w ciszy do godz. 18.00.
    • I Sobota miesiąca – po Mszy św. wieczornej, zmiana tajemnic różańcowych i Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.
    • I Sobota miesiąca – ksiądz Proboszcz odwiedzi osoby chore i starsze z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Prosimy zgłosić takie osoby w zakrystii lub kancelarii.
    • Sobota – w Rakowie na boisku, ok. godz. 10.20 zatrzyma się na odpoczynek: Rolkowa Pielgrzymka na Jasną Górę.
    • Pierwsza miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • Po Mszy św. zbiórka do puszki na potrzeby Stolicy Apostolskiej (ofiara zwana “świętopietrze”).
  4. Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do organizacji pikniku rodzinnego. Nie sposób jest wymienić wszystkich, dziękujemy za różnorodną pomoc. Wszystkim biorącym udział w pikniku za miłą atmosferę. Uzyskano kwotę 28 702 zł, która została przekazana na remont kaplicy w Kątnej
  5. W okresie wakacyjnym porządek Mszy św. pozostaje bez zmian; dotyczy to kościoła parafialnego i kaplic filialnych.
  6. Rozpoczyna się czas wakacji, urlopów. Wszystkim podróżującym, pielgrzymującym i uczestnikom różnych form wypoczynku życzymy bezpieczeństwa i nabrania sił do dalszej pracy i nauki. Jednocześnie pamiętajmy w tym czasie o modlitwie, sakramentach i świętowaniu Dnia Pańskiego.

• III – Piotr Szekalis, kawaler, Kątna i Małgorzata Karasek, panna, Oleśnica
  • I – Kamil Tokarski, kawaler, Wilkszyn i Roksana Haba, panna, Brzezia Łąka

POŻEGNIANIE

Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą: śp. Teresę Osipa (l. 71) z Brzeziej Łąki. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz

Ks. Maciej Zacharczuk – wikariusz