XII niedziela zwykła – 19 czerwca 2022 r.

„Jezus mówił do wszystkich: «Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje.”

• XII w roku liturgicznym.
    • O 17.30 procesja i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
    • Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej, wraz z procesją eucharystyczną do czwartku włącznie. Zachęcamy do udziału dzieci: chłopców z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów.
    • Czwartek – zakończenie procesji eucharystycznej. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada Dzień Ojca. Wypraszajmy dla naszych ojców obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
    • Piątek – uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, głównego Patrona naszej Archidiecezji oraz miasta Wrocławia.
    • PiątekMsza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Z racji Uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
    • Sobota – wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
    • W parafii NMP Różańcowej w Kiełczowie rozpoczęcie obchodów jubileuszu 50-lecia istnienia parafii. Parafia Kiełczów została wydzielona z naszej parafii 26 czerwca 1972 roku.
  4. Bóg zapłać wszystkim za uczestnictwo w procesji Bożego Ciała, za zbudowane ołtarze, za wspólną modlitwę i świadectwo wiary.
  5. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości sakramentu bierzmowania. 44 osoby z naszej parafii przyjęło sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

• Paweł Płóciennik, kawaler, Wrocław, Marlena Gac, panna, Brzezia Łąka
  • Piotr Szekalis, kawaler, Kątna, Małgorzata Karasek, panna, Oleśnica

POŻEGNIANIE:

Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Andrzej Szczepański (l.68) z Rakowa; śp. Feliks Duda (l. 92) z Wrocławia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz

Ks. Maciej Zacharczuk – wikariusz